شعار سال
سه شنبه 11 بهمن 1401
  • 1401/11/03 - 10:48
  • - تعداد بازدید: 63
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
کارگاه های مهارتی گوهرتراشی استان های سیستان و بلوچستان و کرمان تجهیز می شوند

با اختصاص مبلغی بالغ بر 8 میلیارد ریال کارگاه های گوهرشناسی و گوهرتراشی استان های سیستان و بلوچستان و کرمان تجهیز و به روزرسانی شد

با اختصاص مبلغی بالغ بر 8 میلیارد ریال کارگاه های گوهرشناسی و گوهرتراشی استان های سیستان و بلوچستان و کرمان تجهیز و به روزرسانی شد.

با اختصاص مبلغی بالغ بر 8 میلیارد ریال کارگاه های گوهرشناسی و گوهرتراشی استان های  سیستان و بلوچستان و کرمان تجهیز و به روزرسانی شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، «محمدرضا شاه پسند»، معاون آموزش سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با اعلام این خبر افزود: در راستای اجرایی نمودن تفاهم نامه همکاری آموزشی  با سازمان توسعه و نوسازی معدن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو) و ایجاد اشتغال برای مهارت آموزان طرح «صنعت گوهرسنگ کشور» کارگاه های گوهرشناسی و گوهرتراشی استان های  سیستان و بلوچستان و کرمان با اختصاص مبلغ 8 میلیارد تجهیز و بروزرسانی شدند.

معاون آموزش سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور بیان کرد: این تجهیزات شامل 10 دستگاه تخصصی رشته دامله، 10 دستگاه تخصصی رشته فست و ابزارهای مخصوص آن می باشد و به کارگاه های گوهرسنگ شهرستان های زاهدان و سیرجان (دو کارگاه زاهدان و یک کارگاه سیرجان) در قالب «مسئولیت اجتماعی» شرکت های زیر مجموعه ایمیدرو (سازمان توسعه و نوسازی معدن و صنایع معدنی ایران) خریداری شده  و به زودی به مراکز مذکور ارسال می شود.

وی گفت: تاکنون در 18 استان کشور شامل استان های: آذربایجان غربی، اصفهان، ایلام، تهران،  چهارمحال و بختیاری، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، زنجان، سیستان و بلوچستان، سمنان، فارس، قم، کردستان، کرمان، کرمانشاه، گلستان، گیلان و همدان دوره های آموزشی گوهرشناسی و گوهرتراشی در قالب تفاهمنامه ایمیدرو اجرایی شده و برای سایر استان ها نیز برنامه ریزی های لازم  برای اجرا و تجهیز کارگاه ها تا پایان سال صورت گرفته است.

شایان ذکر است تفاهمنامه ایمیدرو برای برگزاری دوره های آموزشی در رشته های گوهرشناسی و گوهرتراشی بین سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و سازمان توسعه و نوسازی معدن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو) برای 31 استان کشور منعقد شده است.

  • گروه خبری : اخبار عمومی
  • کد خبر: 95295
کلمات کلیدی
لیلا  فولادی
خبرنگار

لیلا فولادی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

سایر پیوندها
02166583504
تنظیمات قالب
گفتگو انلاین

سامانه ی گفتگوی آنلاین