شعار سال
سه شنبه 11 بهمن 1401
  • 1401/11/05 - 15:23
  • - تعداد بازدید: 173
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
رئیس ستاد اقامه نماز کشور:

کار در آموزش فنی و حرفه ای عبادت است

«حجت الاسلام والمسلمین قرائتی»، در دیدار با رئیس، معاونین و رئیس شورای فرهنگی و اجتماعی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، کار در این سازمان را عبادت برشمرد و بر هم افزایی با این سازمان در راستای تحقق اهداف توسعه ای کشور تأکید کرد. 

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در ابتدای این دیدار به ارائه توضیحاتی در خصوص 19 گروه هدف این سازمان پرداخت و گفت: آموزش های مهارتی در خوشه های صنعت، خدمات، فرهنگ و هنر و کشاورزی؛ در صنایع و صنوف با هدف ارتقاء مهارت شاغلین و افزایش کیفیت تولیدات داخلی، دانشجویان، دانش آموزان و سربازان وظیفه با هدف افزایش مهارت، روستائیان با هدف توانمندسازی روستائیان و جلوگیری از مهاجرت آنان به شهرها، زندانیان جهت کمک به بازگشت آنها به جامعه و ادامه زندگی سالم و همچنین اقشار آسیب پذیر، زنان سرپرست خانوار، معلولین و ... ارائه می شود.

«غلامحسین حسینی نیا»، با اشاره به ایجاد تحول عظیم نهضت سواد آموزی توسط حجت الاسلام والمسلمین قرائتی در گام اول انقلاب، تصریح کرد: نهضت مهارت آموزی با هدف ترویج و فرهنگ سازی مهارت آموزی در سطح جامعه در گام دوم انقلاب، پیش بینی و برنامه ریزی شده است.

وی با تأکید بر اینکه نهضت مهارت آموزی در راستای گام دوم انقلاب نیازمند توجه بیشتری است، خاطر نشان کرد: نهضت مهارت آموزی در گام دوم انقلاب را باید به عنوان حرکت ملی دنبال کنیم و در ۴۰ سال اول انقلاب نهضت سوادآموزی مطرح بود و امروز نهضت مهارت آموزی مورد توجه است.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درخواست خود را مبنی بر بهره گیری از تجربیات رئیس ستاد اقامه نماز کشور در توسعه نهضت مهارت افزایی در گام دوم انقلاب، مطرح کرد و افزود:  طرح‌های مهارت‌افزایی دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی (کهاد و نخلستان) و طرح مهارت افزایی شاغلین در صنایع (آموزش در محیط کار واقعی) و ... را از جمله اقدامات سازمان آموزش فنی و حرفه ای در راستای تحقق اهداف توسعه ای کشور می باشد.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور در پایان این دیدار، بر ثابت قدم ماندن در راه توسعه آموزش های مهارتی و بهره گیری از تمامی ظرفیت های نظام تأکید کرد و قول مساعد در راستای اشاعه فرهنگ نهضت مهارت آموزی در گام دوم انقلاب با تألیف کتاب در خصوص مهارت آموزی و تریبون های در اختیار داد.

بر اساس این گزارش، این دیدار به همت شورای فرهنگی و اجتماعی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور صورت پذیرفته است.

  • گروه خبری : اخبار تصویری(اسلایدر)
  • کد خبر: 95410
کلمات کلیدی
زهرا   پاک - دبیر خبر و رسانه
خبرنگار

زهرا پاک - دبیر خبر و رسانه

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

سایر پیوندها
02166583504
تنظیمات قالب
گفتگو انلاین

سامانه ی گفتگوی آنلاین