چهارشنبه 02 فروردین 1402
  • 1401/12/24 - 13:18
  • - تعداد بازدید: 193
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
  • /Zsex

کارآفرینی و بازار کار، محور دیدار مقامات تاجیکستان و ایران

در دیدار وزیر کار، مهاجرت و اشتغال تاجیکستان با معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای ایران وضعیت کنونی و چشم‌‌انداز توسعه همکاری‌های بین دو کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به نقل از خبرنگار خبرگزاری فارس در دوشنبه، در دیدار «گلناره حسن‌زاده» وزیر کار، مهاجرت و اشتغال تاجیکستان با «غلامحسین حسینی‌نیا»، معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای جمهوری اسلامی ایران زمینه‌های همکاری در حوزه آموزش فنی و حرفه‌ای، کار آفرینی و بازار کار مورد بررسی قرار گرفت.

دو طرف در خصوص اجرای یادداشت تفاهم بین وزارت کار، مهاجرت و اشتغال تاجیکستان و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایران در مورد همکاری‌ها در زمینه اشتغال، آموزش فنی و حرفه‌ای تبادل نظر کردند.

حسن‌زاده و حسینی‌نیا بر وجود امکانات لازم جهت تحکیم و گسترش همکاری‌های دوجانبه تاکید و خواستار اجرای اقدامات برنامه‌ای در راستای دست‌یابی به سطح جدید تعاملات دوجانبه شدند.

دو طرف همچنین همکاری در زمینه راه‌اندازی آموزش فنی و حرفه‌ای برای بخشی از جمعیت را با هدف افزایش سطح رقابت‌پذیری آنها در بازار داخلی و خارجی مناسب ارزیابی کردند.

شایان ذکر است که رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای ایران در ادامه سفر کاری خود به تاجیکستان، از «آموزشگاه حرفه‌ای خدمات و جهانگردی دوشنبه» و «مرکز آموزش بزرگسالان تاجیکستان» بازدید کرد که مورد استقبال گرم قرار گرفت.

هئیت ایرانی پس از ملاقات با مسئولان این دو مرکز، از جریان تدریس و کارگاه‌های آموزش جوشکاری، دوزندگی، قالی‌بافی بازدید کرد.

سفر کاری معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایران تا روز پنجشنبه ادامه خواهد کرد.

  • گروه خبری : اخبار تصویری(اسلایدر)
  • کد خبر: 97269
زهرا   پاک - دبیر خبر و رسانه
خبرنگار

زهرا پاک - دبیر خبر و رسانه

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

سایر پیوندها
02166583504
تنظیمات قالب
گفتگو انلاین

سامانه ی گفتگوی آنلاین