شعار سال
سه شنبه 11 بهمن 1401
  • 1401/11/03 - 16:10
  • - تعداد بازدید: 7
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

چهارمین جلسه شورای مهارت استان همدان با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری برگزار شد.

چهارمین جلسه شورای مهارت استان با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره)، مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان و سایر اعضای شورای مهارت در سالن جلسات اردوگاه فرهنگی تربیتی فجر همدان برگزار شد.

چهارمین جلسه شورای مهارت استان همدان با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری برگزار شد.
چهارمین جلسه شورای مهارت استان با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره)، مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان و سایر اعضای شورای مهارت در سالن جلسات  اردوگاه فرهنگی تربیتی فجر همدان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ،وهب مختاران ، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان با اشاره به توسعه و ترویج نهضت مهارت آموزی در سطوح مختلف و آحاد جامعه بیان کرد: طرح های کهاد و نخلستان با هدف ایجاد فرصت های شغلی برای دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی در بازار کار برگزار می شود
وی  روستاهای قابل سکونت در این استان را یکهزار روستا عنوان کرد و افزود:از این حدود 200 روستا تحت آموزش های فنی و حرفه ای می باشد که با تشکیل مجمع خیرین می توان روستاهای بیشتری را تحت پوشش آموزش های مهارتی آورد.
مختاران همجنین از راه اندازی و برگزاری دوره تعمیر و نگهداری هواپیما سخن گفت و تصریح  کرد: برنامه ریزی آموزش های مهارتی  بر اساس تقاضا و ایجاد اشتغال  بصورت تولیدی – آموزشی می باشد.

وی فعالیت آموزشی و پرثمره ی کارآفرینان در مراکز فنی و حرفه ای  را مطرح کرد و گفت: یکی از مأموریت‌های شورای مهارت اجرایی کردن سند مهارتی است.
مختاران اظهار کرد: لازم است  بدانیم در هر شهرستان به چه میزان نیروی کار نیاز است و برای آینده بازار کار در چه حوزه‌هایی باید نیرو تربیت کنیم.
مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با اشاره به اینکه آموزش خوب تضمین کننده افراد متخصص در جامعه خواهد بود،گفت:طرح آموزشی سیستم دوگانه (دوآل ) آلمان با ارائه آموزش در رشته گوهر تراش و تراش سنگ های قیمتی با مشارکت ایمیدرو ، اداره کل صنعت ،معدن و تجارت استان در اشتغال آینده جوانان این مرز و بوم تاثیر بسزایی خواهد داشت..

در ادامه سید مجتبی حسینی،معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان در این نشست با اشاره به  تحقق شعار سال در خصوص آموزش های علوم دانش بنیان گفت:دانش بدون مهارت به بازار کسب و کار متصل نخواهد شد.

وی مهارت آموزی را نیاز همه بخش ها عنوان کرد و افزود: ارائه آموزش های مهارتی با هدف تربیت نیروی ماهر در راستای ایجاد اشتغال مشخص است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان  از مدیران حاضر در جلسه درخواست کرد ضمن برقراری تعامل مطلوب با اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان از امکانات و تجهیزات موجود این اداره در راستای ایجاد اشتغال پایدار و مولد استفاده نمایند

  • گروه خبری : اخبار استانها
  • کد خبر: 95312
کلمات کلیدی
رفعت  خطیب
خبرنگار

رفعت خطیب

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

سایر پیوندها
02166583504
تنظیمات قالب
گفتگو انلاین

سامانه ی گفتگوی آنلاین