شعار سال
سه شنبه 11 بهمن 1401
  • 1401/11/04 - 10:28
  • - تعداد بازدید: 11
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
رئیس مرکز فنی و حرفه‌ای لنجان:

مهارت‌افزایی به گفتمان غالب جامعه تبدیل شود

رئیس مرکز فنی و حرفه‌ای شهرستان لنجان گفت: طرح ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی به‌عنوان یکی از طرح‌های اثربخش دولت مطرح بوده و مهارت‌های فنی و حرفه‌ای به‌عنوان کلید کارآفرینی در کنار طرح‌های دولت سیزدهم نقش مهمی در ایجاد اشتغال و کارآفرینی دارد.

رئیس مرکز فنی و حرفه‌ای شهرستان لنجان گفت: طرح ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی به‌عنوان یکی از طرح‌های اثربخش دولت مطرح بوده و مهارت‌های فنی و حرفه‌ای به‌عنوان کلید کارآفرینی در کنار طرح‌های دولت سیزدهم نقش مهمی در ایجاد اشتغال و کارآفرینی دارد.

به گزارش خبرنگار ایمنا، علیرضا ملک‌پور امروز دوشنبه سوم بهمن در حاشیه نمایشگاه تولیدات و محصولات آموزش مشاغل خانگی مرکز فنی و حرفه‌ای شهرستان لنجان در جمع خبرنگاران با اشاره به نقش آموزش‌های مهارتی و فراگیری تخصص‌های فنی و متناسب با نیاز بازار کار و جامعه در رونق اقتصادی اظهار کرد: مشاغل خانگی بیشتر خانواده‌محور هستند. ازاین‌رو زنان نقش محوری‌تری در این حوزه دارند. همچنین گرایش زنان به کارآفرینی و راه‌اندازی واحدهای تولیدی هرچند کوچک و خانگی، در سال‌های اخیر افزایش دوچندانی داشته است.

وی توسعه مهارت‌های فنی و حرفه‌ای را لازمه هر نوع اشتغال دانست و افزود: با توجه به جایگاه خاص تولیدات مشاغل خانگی در سبد خرید خانواده‌های ایرانی، استفاده از ایده‌های نو، خلاقانه و دانش‌بنیان بر پایه اصول علمی و آموزش‌های فنی و حرفه‌ای، می‌تواند زمینه‌ساز مناسبی برای تولید کالاهای جدید و عرضه آن‌ها به بازار باشد.

رئیس مرکز فنی و حرفه‌ای شهرستان لنجان با بیان اینکه مهم‌ترین خواسته و مطالبه مردم و مسئولان از فنی و حرفه‌ای، کمک به کاهش نرخ بیکاری است، تصریح کرد: طرح ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی به‌عنوان یکی از طرح‌های اثربخش دولت مطرح بوده و مهارت‌های فنی و حرفه‌ای به‌عنوان کلید کارآفرینی در کنار طرح‌های دولت سیزدهم نقش مهمی در ایجاد اشتغال و کارآفرینی دارد.

وی با بیان اینکه نباید از سابقه اشتغال‌آفرینی آموزش‌های فنی و حرفه‌ای غافل شد، ادامه داد: مرکز فنی و حرفه‌ای شهرستان لنجان به‌دنبال ارائه آموزش‌های مهارتی اثربخش‌تر است؛ بر همین اساس با استفاده از زیرساخت‌های مناسب و مطابق با استانداردهای آموزشی، توانسته موفقیت‌های خوبی در حوزه آموزش کارآموزان کسب کند. همچنین حضور قابل توجه بانوان در نمایشگاه تولیدات و محصولات آموزش مشاغل خانگی این مرکز نشان از روند رو به رشد موفقیت‌های این مرکز در حوزه آموزش‌های مشاغل خانگی دارد.

ملک‌پور با بیان اینکه در حال حاضر مهارت‌افزایی باید به گفتمان غالب جامعه تبدیل شود، خاطرنشان کرد: مشاغل خانگی در شرایط فعلی کشور می‌تواند به معیشت خانوار کمک کرده و با توجه به ترکیب جمعیت کسب و کارهای کوچک خانگی، بازدهی مناسبی داشته و در کوتاه‌مدت و میان‌مدت در رفع معضل بیکاری مؤثر باشد. ازاین‌رو باید با فرهنگ‌سازی، خانواده‌ها را به سمت فراگرفتن آموزش‌های فنی و حرفه‌ای تشویق کرد.

وی با بیان اینکه بازاریابی و فروش محصولات امر مهمی برای توسعه مشاغل خانگی است، خاطرنشان کرد: یکی از محورهای نمایشگاه تولیدات و محصولات آموزش مشاغل خانگی مرکز فنی و حرفه‌ای شهرستان لنجان، توجه به راهکارهای بازاریابی و فروش در مشاغل خانگی است و امیدواریم با تحقق این مهم، شاهد افزایش امید فعالان این حوزه باشیم.

  • گروه خبری : اخبار استانها
  • کد خبر: 95326
کلمات کلیدی
لیلا  فولادی
خبرنگار

لیلا فولادی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

سایر پیوندها
02166583504
تنظیمات قالب
گفتگو انلاین

سامانه ی گفتگوی آنلاین