شعار سال
شنبه 02 تیر 1403
  • 1401/12/23 - 11:40
  • - تعداد بازدید: 370
  • - تعداد بازدیدکننده: 368
  • زمان مطالعه : 3 دقیقه

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر: نفرات برتر اولین دوره مسابقه آزاد مهارت گبه بافی استان بوشهر معرفی شدند

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر گفت: نفرات برتر اولین دوره مسابقات آزاد مهارت گبه بافی ویژه مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) استان بوشهر جهت شرکت در مسابقات آزاد مهارت کشوری معرفی شدند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر:
نفرات برتر اولین دوره مسابقه آزاد مهارت گبه بافی استان بوشهر معرفی شدند
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر گفت: نفرات برتر اولین دوره مسابقات آزاد مهارت گبه بافی ویژه مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) استان بوشهر جهت شرکت در مسابقات آزاد مهارت کشوری معرفی شدند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر، عبدالمجید دراهکی در مراسم اختتامیه اولین دوره مسابقات آزاد مهارت گبه بافی مددجویان کمیته امداد، اظهار داشت: این مسابقات با هدف، توانمندسازی فعالان حوزه گبه بافی، توسعه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و احیای سنت دیرینه فرش بافی  به میزبانی شهرستان گناوه برگزار شد و نفرات برتر از بین 17 شرکت کننده پس از بررسی آثار معرفی شدند.
وی با بیان اینکه مسابقات آزاد مهارت گبه بافی با هدف شناسایی استعدادهای مهارتی در حوزه فرش برای نخستین بار ویژه مددجویان کمیته امداد در کشور در استان بوشهر برگزار شده است،افزود: در پایان این مسابقات در رشته گبه بافی سیده زهره سجاد نیا از روستای گماران ، خیری ملک زاده از روستای سربست و خیری موسایی از روستای شول هر سه از شهرستان گناوه به ترتیب مقام اول، دوم و سوم را کسب کردند.
دراهکی با اشاره به اینکه شهرستان گناوه مهد تولید فرش دستباف کشور است، تصریح کرد: آموزش فنی و حرفه ای در جهت توسعه مهارت های حوزه فرش در شهرستان گناوه از تمام ظرفیت های خود استفاده خواهد کرد و زمینه را برای مهارت آموزی همه اقشار جامعه محیا می کند.
مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای بوشهر با بیان اینکه نفرات برتر این مسابقات با حمایت های شرکای آموزشی به مسابقات آزاد مهارت فرش بافی در سال آینده اعزام خواهند شد،گفت: مهارت پیش نیاز اشتغال است و بر اساس آمار‌ها 75 درصد مهارت آموزان موفق به فعالیت در بازار کار می شوند که در حوزه فرش بافی این آمار بالای 90 درصد است چون همه مهارت آموختگان در این حوزه در کارگاه های خانگی مشغول به فعالیت می شوند.
ارتقای آموزش‌های مهارتی زمینه‌ساز توسعه اشتغال در شهرستان گناوه
فرماندار شهرستان گناوه گفت: ارتقای آموزش‌های مهارتی زمینه‌ساز توسعه اشتغال در شهرستان گناوه می‌شود و باید این آموزش های در حوزه های مختلف توسعه یابد.
محمدتقی صفری با بیان اینکه باید حوزه فرش بافی در شهرستان توسعه یابد و نگاه ویژه ای در این حوزه نیاز است افزود: صنعت فرش استان بوشهر در حوزه صادرات وضعیت خوبی نداشته و در سال ۱۴۰۰ کمترین صادرات را در این حوزه داشتیم و باید با توسعه مهارت های فنی در این حوزه و تربیت نیروی ماهر زمینه صادرات این حوزه ارز آور گسترش دهیم.
وی مهارت آموزی را زمینه ساز توسعه و پیشرفت در هر صنف و صنعتی دانست و اضافه کرد: اظهار کرد: برای رسیدن به بازار جهانی در حوزه صادرات فرش باید بر روی داشته ها، قابلیت ها و مهارت های خود تمرکز کرده تا سرآغازی برای پیشرفت روز افزون ما در حوزه های مختلف مانند صنعت فرش باشد.
صفری با اشاره به اینکه امروزه انواع آموزش های مهارتی به دلیل ابعاد کاربردی و علمی بودن شان در ایجاد و رشد قابلیت های انسانی نقش قابل توجهی دارند، تصریح کرد: برای اقتصاد دانش بنیان و تحول اساسی در حوزه اقتصادی و دانش بنیان نیاز به دانش و مهارت روز است.

  • گروه خبری : اخبار استانها
  • کد خبر : 97239
رفعت  خطیب
خبرنگار

رفعت خطیب

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

سایر پیوندها
تنظیمات قالب