شعار سال
شنبه 02 تیر 1403
  • 1401/12/24 - 14:32
  • - تعداد بازدید: 534
  • - تعداد بازدیدکننده: 520
  • زمان مطالعه : 3 دقیقه

فرماندار شهرستان دیلم: آموزش‌های مهارتی بیکاری جوانان در بین اقشار مختلف شهرستان دیلم را از بین می‌برد

محمد اسدی در بازدید از مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان دیلم ،اظهار داشت: مهارت‌آموزی به عنوان راهگشای اشتغال نقشی مهم در حل مشکلات جوانان و توسعه استان بوشهر دارد و در این راستا فرمانداری دیلم نگاه ویژه ای به مقوله مهارت‌های فنی و حرفه‌ای دارد.

فرماندار شهرستان دیلم:
آموزش‌های مهارتی بیکاری جوانان در بین اقشار مختلف شهرستان دیلم را از بین می‌برد
فرماندار شهرستان دیلم گفت: برای تأمین نیازهای بازار کار در استان بوشهر به ویژه مناطق صنعتی شمال استان لازم است جوانان جویای کار مهارت‌های فنی  خود را افزایش دهند تا زمینه جذب آنها در صنایع شهرستان با سهولت انجام شود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر، محمد اسدی در بازدید از مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان دیلم ،اظهار داشت: مهارت‌آموزی به عنوان راهگشای اشتغال نقشی مهم در حل مشکلات جوانان و توسعه استان بوشهر دارد و در این راستا فرمانداری دیلم نگاه ویژه ای به مقوله مهارت‌های فنی و حرفه‌ای دارد.
وی  توسعه رشته های فنی و مهارتی بر اساس نیاز بازار کار را در شهرستان دیلم خواستار شد و افزود: تمامی اقشار به ویژه جوانان، دانشجویان و فارغ‌ التحصیلان باید از ظرفیت های آموزش فنی و حرفه‌ ای برای حرفه آموزی استفاده کنند.
اسدی با بیان اینکه نبود دانش و مهارت کار مهمترین معضل در امر اشتغال است، اضافه کرد: جایگاه، اهمیت و ظرفیت مراکز فنی و حرفه ‌ای برای خانواده‌ ها ناشناخته باقی مانده و باید نیازسنجی از ضرورت اجرای دوره ‌های مهارت‌ آموزی و استفاده بهینه از ظرفیت کارگاه ‌های فنی و حرفه‌ ای بیش از پیش مورد توجه مسوولان قرار گیرد.
فرماندار دیلم با بیان اینکه نگاه ما به آموزش‌های مهارتی زیرساختی، تسهیل گرایانه و حمایتی است که برای گسترش آن از همه ظرفیت‌ها استفاده خواهیم کرد، گفت : با توجه به ظرفیت‌های صنعتی استان بوشهر باید منابع انسانی و جوانان جویای کار را در حوزه فنی و صنعتی توانمند کرد تا بتوان از این ظرفیت برای ایجاد اشتغال استفاده مطلوب کرد.
کلید اشتغال در استان بوشهر مهارت‌آموزی و توسعه کارآفرینی دانش بنیان است
مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر گفت: باید گفتمان مهارت را در استان بوشهر نهادینه کنیم تا زمینه برای تربیت نیروی ماهر و متخصص مورد نیاز صنایع استان فراهم شود.
عبدالمجید دراهکی با بیان اینکه امروز ایجاد اشتغال با مهارت آموزی ارتباط مستقیمی دارد،افزود: آموزش های فنی و حرفه ای باعث ایجاد اشتغال پایدار خواهد شد و مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان دیلم با تجهیز کارگاه های آموزشی و مربیان مجرب آمادگی دارد که جوانان جویای کار را آموزش داده و به بازار کار معرفی نماید.
وی  با بیان اینکه توسعه آموزش های مهارتی در راستای عدالت آموزشی در سطح استان بوشهر صورت گرفته  است،اضافه کرد: مناطق محروم و روستاها بیشتر مورد توجه است و بیش از 150 روستای استان تحت حوزه آموزش و مهارت آموزی در سال جاری قرار گرفته اند.
دراهکی با تاکید بر اینکه آموزش های مهارتی ارائه شده توسط آموزش فنی و حرفه ای کشور با توجه به اعتبار و اهمیت گواهینامه های صادر شده از این سازمان از اهمیت خاصی در بین مهارت آموزان به ویژه صاحبان صنایع و نیروی کار شاغل در این حوزه، برخوردار است،افزود: جامعه‌ای که از مهارت برخوردار باشد قدرت او افزایش می‌یابد.
مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای بوشهر با بیان اینکه احیا و بازسازی نقش و جایگاه آموزش‌های فنی و حرفه ای در جامعه و خانواده ها ضروری است، گفت: توسعه آموزش های مهارتی بنا به نیاز صنایع موجود در شهرستان دیلم با همکاری دستگاه های ذی ربط و حمایت های فرمانداری شهرستان ضرورت دارد.
شایان ذکر است در پایان این بازدید از کارکنان مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان دیلم با اهداء لوح سپاس از سوی فرماندار شهرستان در راستای توسعه و ترویج آموزش های مهارتی در سطح شهرستان تجلیل شد.

  • گروه خبری : اخبار استانها
  • کد خبر : 97275
رفعت  خطیب
خبرنگار

رفعت خطیب

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

سایر پیوندها
تنظیمات قالب