چهارشنبه 02 فروردین 1402
  • 1401/12/24 - 14:35
  • - تعداد بازدید: 41
  • زمان مطالعه : 3 دقیقه
  • /Zzex

برگزاری مراسم تکریم و معارفه سرپرست اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان قم

با حضور علی حسین شهریور (معاون پژوهش، برنامه ریزی و سنجش مهارت سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور)، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قم و مدیران دستگاه های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم مراسم تکریم و معارفه پرست اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان برگزار گردید

برگزاری مراسم تکریم و معارفه سرپرست اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان قم  
با حضور علی حسین شهریور (معاون پژوهش، برنامه ریزی و سنجش مهارت سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور)، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قم و مدیران دستگاه های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم مراسم تکریم و معارفه پرست اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان برگزار گردید.
 به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان قم؛ دکتر امیدیان معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قم در این مراسم که در محل سالن جلسات اداره کل آموزش فنی و حرفه ای برگزار گردید با اشاره به ضرورت توسعه آموزش های مهارتی در استان ابراز داشت: استان به شدت در خلاء نیروی مهارتی است و این مهم امروزه به عنوان یک چالش در بنگاه‌های اقتصادی مشاهده می گردد.  
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قم با اشاره به سیاست های دولت سیزدهم در خصوص موضوع مهارت آموزی عنوان کرد: هدف گذاری ها باید به گونه ای باشد که به سمت آموزش های مهارتی حرکت کنیم که مورد نیاز بازار کار و صنایع باشد.
 امیدیان افزود: توقع جدی این است که در ارائه آموزش ها نیاز محوری لحاظ گردد و با توجه به شرایط مخاطبان به عنوان یک اصل در سرلوحه برنامه ها قرار گیرد.
 ایشان همچنین محوریت مردم و توسعه بخش خصوصی را یک اصل مهم برشمرد و افزود: در این خصوص تقویت زیرساخت ها مد نظر قرار گیرد و از بخش صنعت در این راستا کمک گرفته شود.
 در ادامه دکتر علی حسین شهریور معاون پژوهش، برنامه ریزی و سنجش مهارت سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور افزود: امروزه موضوع مهارت آموزی و نیاز بازار کار به نیروی کار کاملاً مشهود است و این که با تکرار واژه مهارت بتوانیم مهارت آموزی را توسعه دهیم امکان پذیر نیست. چاره کار این است که با توان مضاعف، دقت و برنامه ریزی مناسب به سمت ارتقاء گفتمان مهارت‌آموزی پیش برویم.
 معاون پژوهش، برنامه ریزی و سنجش مهارت سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور با اشاره به عملکرد استان قم در حوزه آموزش های مهارتی و مهارت آموزی، عملکرد این استان را در سطح کشور ممتاز برشمرد.
 ایشان با اشاره به اینکه تصویب اساسنامه سازمان یک اولویت برای حرکت به سمت اهداف تعیین شده می باشد اظهار داشت: تصویب اساسنامه گام به گام و با کمک نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی در حال انجام میباشد.
وی در ادامه سخنان با اشاره به ظرفیت‌های موجود، عملکرد همکاران در سراسر کشور را جهادگونه برشمرد و اظهار امیدواری کرد که همکاران می توانند بیش از پیش در امر توسعه مهارت آموزی در سراسر کشور موفق باشند.
 در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین سید محمود عرب سرپرست اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان با اشاره به روایتی از پیامبر عظیم الشأن اسلام در خصوص اهمیت مهارت آموزی، این مسئله را یک امر حیاتی و لازم در سطح کشور و استان برشمرد.
وی افزود نگاه دولت سیزدهم به بحث مهارت‌آموزی بسیار جدی است و انتظار دولت تحقق نهضت مهارت آموزی می باشد و امید است با تعامل و تلاش جدی همکاران، این هدف ارزشمند تحقق یابد.
 عرب همچنین برنامه‌ریزی آموزشی و نیازسنجی را ضرورتی برای ارائه شایسته مهارتهای مورد نیاز در استان و لازمه اشتغال برشمرد.
 ایشان رویکردهای آموزش فنی و حرفه‌ای استان را با توجه به نیاز بازار کار و سفارش محور بر شمرد که در این خصوص موضوع نیازهای روز و آینده باید در سرلوحه برنامه ها قرار گیرد.
 وی سرمایه انسانی را اساس و شاکله انقلاب صنعتی چهارم عنوان کرد و آموزش های مهارتی در راستای توسعه منابع انسانی را امری لازم و مهم برشمرد.
 در خاتمه این جلسه که با حضور دکتر امیدیان معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری،دکتر علی حسین شهریور معاون پژوهش، برنامه ریزی و سنجش مهارت سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور و مدیران دستگاههای تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان برگزار گردید حکم سرپرستی حجت الاسلام و المسلمین سید محمود عرب توسط معاون محترم هماهنگی امور اقتصادی استانداری به ایشان تقدیم گردید و از زحمات سرکار خانم سید زهرا میر عبدالحسینی در زمان تصدی سرپرستی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان قم تقدیر و تشکر به عمل آمد.

  • گروه خبری : اخبار استانها
  • کد خبر: 97276
رفعت  خطیب
خبرنگار

رفعت خطیب

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

سایر پیوندها
02166583504
تنظیمات قالب
گفتگو انلاین

سامانه ی گفتگوی آنلاین