نسخه چاپي ارسال به دوست


معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان آموزش فنی و حرفه ای عنوان کرد: آمادگی واگذاری ظرفیت‌های آموزشی فنی و حرفه‌ای به بخش غیردولتی

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان آموزش فنی و حرفه ای از آمادگی واگذاری ظرفیت‌های آموزشی فنی و حرفه‌ای به بخش غیردولتی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به نقل از خبرگزاری ایسنا، امیر میمنت آبادی،از آمادگی برای واگذاری ظرفیت‌های بلااستفاده این مجموعه به بخش غیردولتی علاقه‌مند به کار آموزشی و سرمایه‌گذاری خبر داد.

وی در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای خوزستان (۲۹ آبان‌ماه)، ضمن تقدیر از زحمات مدیر پیشین این اداره‌کل، اظهار کرد: خوزستان، استانی بزرگ و دارای تعداد زیادی مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای است و امیدواریم شاهد افزایش کمی و کیفی مهارت‌آموزی در استان باشیم. امیدواریم پتانسیل موجود باعث  توسعه بخش غیردولتی و خصولتی  فنی و حرفه ای باشد.  

معاون توسعه مدیریت و منابع افزود: در خصوص اهمیت و کشش و ظرفیت فنی و حرفه‌ای در توسعه استان خوزستان، اطمینان دارم که این استان می‌تواند، استانی مرفه باشد و در آن شاهد فقر و بیکاری و معضلات اجتماعی نباشیم و هم می‌تواند به پیشرفت و آبادانی کل کشور کمک کند.

وی گفت: اگر به این اعتماد به نفس و خودباوری و توانمندی موجود در نیروها و کارکنان اعتماد کنیم، شاهد رونق و آبادانی خواهیم بود. با وجود همه توانمندی‌ها، اما متاسفانه اداره‌کل فنی و حرفه‌ای و حتی سازمان کشور، همچنان سازمان مظلومی است. در خصوص وضعیت بودجه و حقوق و رفاه پرسنل، پرسنل این اداره در استان از دریافتی و مزایایی مانند سایر سازمان‌ها، برخوردار نیستند و استانداری و مسئولان به آن واقف هستند. البته کارهایی در سال گذشته انجام شده، اما کافی نیست. استانی شدن اعتبارات جاری می‌تواند بسیار محرک باشد و استاندار نیز قول داد، برای سال ۱۴۰۲ توجه ویژه‌ای به این اداره‌کل شود.

در ادامه، وی بیان کرد: تجهیزات به روز، برای کارگاه‌ها نیاز است و بایستی مربیان باانگیزه‌ای وجود داشته باشند و به حقوق و مزایای آن‌ها نیز توجه شود. البته باید اداره‌کل توانمندی استفاده از بخش غیردولتی را داشته باشد.

میمنت آبادی گفت: سایر دستگاه‌های اجرایی باید به کمک اداره‌کل فنی و حرفه‌ای بیایند و ما آمادگی داریم که ظرفیت‌های بلااستفاده را در اختیار بخش غیردولتی علاقه‌مند به کار آموزشی و سرمایه‌گذاری قرار دهیم و تسهیلات مناسبی نیز در اختیار این سرمایه‌گذاران قرار خواهیم داد.

تاریخ درج خبر : دوشنبه ٣٠ آبان ١٤٠١ | ساعت درج خبر : ١٠:٠٨ | تعداد نمایش خبر : 353
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: