نسخه چاپي ارسال به دوست


رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور: دفاع مقدس ادامه دارد و امروز نیازمند بصیرت بالاتری هستیم

غلامحسین حسینی نیا، رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، در نشست حضوری و وبیناری با ایثارگران سازمان گفت: دفاع مقدس تمام نشده است و امروز با جنگ نرم در حوزه های مختلف از سوی دشمنان مواجه هستیم.  

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، غلامحسین حسینی نیا، سه شنبه، 6 مهر سال جاری، به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس، در نشست حضوری و وبیناری با ایثارگران سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشورگفت: دفاع مقدس تمام نشده است و جنگ امروز در حوزه های فرهنگی، اقتصادی، تحریم ها  و.... است که سخت تر بوده و بصیرت بالاتری می خواهد.

حسینی نیا با اشاره به این موضوع که امروز شکل فیزیکی جنگ تغییر کرده گفت: با درایت مقام معظم رهبری و توانمندی که امروز نظام مقدس جمهوری اسلامی دارد، دشمنان جسارت نزدیک شدن به مرزهای کشور را ندارند اما با جنگ های دیگری مواجه هستیم که جنگ نرم و اقتصادی از آن جمله است.

وی ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس و یاد و خاطره شهدا گفت: سازمان آموزش فنی و حرفه ای با جایگاه واقعی خود فاصله زیادی دارد که تنها با روحیه جهادی و ایثارگری میتوان سازمان را به جایگاه واقعی خود رساند.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه تأکید کرد: در برنامه ها و طرح ها، بازمهندسی ماموریت ها، مدیریت و انضباط مالی و حرکت به سوی بهره وری و ارتقای بودجه سازمانی، نیازمند گام های اساسی هستیم تا  به جایگاه واقعی سازمان نزدیک شویم.

وی ادامه داد: باید همه ما خود را برای پاسخ دادن در روز حساب حاضر کنیم و امیدوارم خدای متعال این توفیق را به ما بدهد که در روز قیامت شرمنده شهدا نشویم.

رئیس سازمان همچنین گفت: تمام تلاش خود را می کنیم تا  مشکلات ایثارگران و حقوق مسلم آن ها را پیگیری کنیم و این یک تکلیف شرعی و الهی است.

وی در ادامه بر تشکیل کمیته ایثارگران در سازمان و ادارات کل استان ها تأکید کرد. 

حسینی نیا با تأکید بر شایسته سالاری گفت: جامعه ایثارگران سازمان، بازوی توانمند، جهادی و قابل اعتماد در مسیر تعالی سازمانی هستند و شایسته سالاری با اولویت ایثارگران در دستور کار قرار می گیرد.

وی گفت: باید قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران در اولویت اجرا قرار گیرد و  تمام تلاش خود را در  رفع و کمرنگ شدن مشکلات ایثارگران به کار خواهیم گرفت. 

حسینی نیا همچنین بر پیگیری دقیق امور مربوط به تبدیل وضعیت ایثارگران و رفع موانع آن و تهیه سامانه جامع اطلاعات ایثارگران سازمان تأکید کرد.

این گزارش می افزاید: در ابتدای این نشست، نظام چوبینه، مشاور رئیس سازمان در امور ایثارگران، ضمن تبریک هفته دفاع مقدس و تسلیت اربعین حسینی گفت: هیچ چیز نمی تواند آنچه که ایثارگران برای خدا و میهنشان نثار کرده اند را جبران کند.

وی همچنین با اشاره به وضعیت فعلی ایثارگران در ستاد و ادارات کل آموزش فنی و حرفه ای استان ها گفت: ایثارگران امروز مشکلاتی دارند که باید به حل آن پرداخت.

در این نشست همچنین داود ناصری امید، مدیرکل منابع انسانی و پشتیبانی سازمان گزارشی از وضعیت ایثارگران در حوزه نیروی انسانی ارائه کرد.

ناصری امید افزود: در خصوص تبدیل وضعیت ایثارگران از دستگاه های پیشرو هستیم و البته با سازمان امور استخدامی کشور مذاکراتی شده است تا مشکلات پیش روی بقیه ایثارگرانی که تبدیل وضعیت نشده اند حل شود.

در این نشست همچنین تعدادی از ایثارگران ستاد سازمان به صورت حضوری و  ادارات کل استانی (به صورت بر خط) به بیان نظرات و پیشنهادات خود پرداختند.


تاریخ درج خبر : سه شنبه ٦ مهر ١٤٠٠ | ساعت درج خبر : ١٤:٠٩ | تعداد نمایش خبر : 1293
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: