نسخه چاپي ارسال به دوست


در نشست مشترک اعضای هیئت رئیسه پارلمان مربیان و کارشناسان سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و اعضای دبیرخانه مرکزی تأکید شد: ضرورت همکاری همه جانبه مدیران کل استانی با هیئت رئیسه پارلمان مربیان و کارشناسان

 

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، این نشست با حضور حسین فیروزی، معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان و رئیس دبیرخانه مرکزی پارلمان مربیان و کارشناسان سازمان، حمیدرضا ثابت نژاد، مشاور ریاست سازمان، رهام کیائی، دبیر دبیرخانه مرکزی پارلمان، اعضای دبیرخانه مرکزی، اعضای هیئت رئیسه و نمایندگان ستادی پارلمان مذکور برگزار شد.

ارائه و بررسی عملکرد و اقدامات صورت گرفته توسط اعضای هیئت رئیسه، ارائه مطالب لازم در خصوص دستور العمل پارلمان و بررسی نقشه راه و مسیر فعالیت 6 ماهه آتی پارلمان دستور کار نشست مذکور بود.

در این نشست، اعضای هیئت رئیسه ضمن ارائه گزارش اقدامات صورت گرفته، پیشنهادات و درخواست های خود را به منظور تسهیل و تسریع در تحقق اهداف و برنامه های پارلمان مطرح کردند و رئیس، نایب رئیس و اعضای دبیرخانه مرکزی پارلمان نیز به ارائه محورهای مورد تأکید پرداختند.

حسین فیروزی ضمن تقدیر از اقدامات خوبی که ظرف سه ماه از زمان تشکیل پارلمان به عنوان تشکلی مردم نهاد و خودجوش با حداقل امکانات تا به امروز صورت گرفته است، گفت: ارتقای وزن اجتماعی مهارت و ایجاد تصویر مطلوب از آموزش های فنی و حرفه ای در جامعه با کنار گذاشتن روش های کهنه و روی آوری به مسیرهای جدید در بازسازی آموزش های مهارتی را می توانیم در نتیجه تلاش و فعالیت پارلمان مربیان و کارشناسان سازمان شاهد باشیم. 

وی با اشاره به ظرفیت مربیان و کارشناسان خلاق، صاحب ایده و توانمند سازمان گفت: این پارلمان فرصت خوبی برای ورود نگرش و نظرات بدنه کارشناسی و مربیان به تالارهای گفتگو و تصمیم سازی سازمانی است.

فیروزی گفت: از هیئت رئیسه پارلمان انتظار می رود، در پروراندن فکر مجموعه درون سازمانی به ویژه جمعیت 1500 نفری مجامع شهرستانی، استانی و کشوری و هدایت آن ها به مشارکت فعال در گفتگوها و همفکری ها نقش فعال داشته باشد.

وی همچنین برتعامل و جلب مشارکت ملی در سطح برون سازمانی و نگاه فرا سازمانی به عنوان یکی دیگر از اهداف پارلمان تأکید کرد. 

رئیس دبیرخانه مرکزی پارلمان مربیان و کارشناسان سازمان  با بیان این که نیازمند جلب مشارکت بخش خصوصی در تقویت همکاری ها و هم افزایی ها برای ارتقای وزن اجتماعی مهارت در جامعه هستیم، گفت: پارلمان مربیان وکارشناسان باید برنامه خود را برای جلب مشارکت بخش خصوصی و خلق تصویر بهتری از آموز ش های فنی و حرفه ای در کشور ارائه دهند.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان افزود: خروج از کهنگی، آسان نیست و انتظار می رود مدیران با درک اهمیت سرمایه اجتماعی سازمان در مسیر جدید پیش رو، همکاری حداکثری و مساعدت جدی با پارلمان مذکور را در سطوح استانی و ملی داشته باشند.

 فیروزی در ادامه پیام علی اوسط هاشمی، معاون وزیر تعاون و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور را به مدیران کل استان ها مبنی بر ارزیابی و اعلام نتیجه از نحوه تعامل مدیران استانی با  اعضای مجامع سه گانه مربیان و کارشناسان و میزان مشارکت  پارلمان در تصمیم سازی و شرکت در جلسات سیاستگذاری و برنامه ریزی استانی با ارائه گزارش هر 2 ماه یکبار،  ابلاغ کرد.

وی  در پاسخ به درخواست اعضای هیئت رئیسه پارلمان مبنی بر برگزاری متناوب جلسات با حضور همه اعضا گفت: از برگزاری جلسات استقبال می کنیم و در شرایط فعلی با توجه به محدودیت های ستاد مقابله با کرونا، برگزاری جلسات هر 45 روز به صورت مجازی انجام می شود.

در ادامه حمیدرضا ثابت نژاد، عضو دبیرخانه مرکزی پارلمان بر تدوین آئین نامه داخلی پارلمان با تعیین چارچوب های کاری مشخص تأکید کرد و گفت: کار پارلمان به عنوان بازوی مشورتی سازمان، دوسویه است و به طرح ایده کفایت نمی کند.

وی گفت: اعضای پارلمان در ارائه پیشنهادات باید نقاط ضعف، قوت و نتایج حاصل را مد نظر قرار داده تا پیشنهادات قابلیت اجرا پیدا کنند. 

ثابت نژاد بر مشارکت کامل همه اعضا در مجامع سه گانه شهرستانی، استانی و ملی و بهره مندی از ظرفیت کارشناسی و فکری 1500 نفری پارلمان تأکید کرد.

وی افزود: براساس شیوه نامه فعالیت پارلمان، اساس کار بر ساختار شبکه ای است و هیئت رئیسه پارلمان باید پویایی و فعالیت شبکه  مذکور را با مشارکت همه اعضا و همچنین نقش آفرینی کارکنان سازمان در ایده پردازی و تولید فکر رقم بزند.

گزارش ارائه شده توسط رئیس و اعضای هیئت رئیسه پارلمان و مطالب ارائه شده توسط اعضای دبیرخانه مرکزی پارلمان، طی خبری به زودی منتشر می شود.  

 


تاریخ درج خبر : دوشنبه ٢٤ شهريور ١٣٩٩ | ساعت درج خبر : ١٤:٢٤ | تعداد نمایش خبر : 1627
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: