نسخه چاپي ارسال به دوست


پیام تبریک استاندار خراسان جنوبی به مناسبت هفته ملی مهارت

 

محمد صادق معتمدیان، استاندار خراسان جنوبی به مناسبت هفته ملی مهارت پیام تبریکی صادر کرد.

بسم الله الرحمن الرحیم

کارآفرینی یکی از عوامل مهم برای رسیدن به نقطه مطلوب اقتصادی است و بدون شک تلفیق مهارت، دانش و خلاقیت برای جوانان این مرز و بوم، زمینه ساز اشتغال مولد و پایدار توأم با کارآفرینی است که تأثیر بسزایی در رشد و توسعه اقتصادی و توانمندسازی منابع انسانی دارد.

امروز کشور در مقطع سرنوشت سازی به سر می برد و بی گمان پویایی و اعتلای اشتغال و داشتن جامعه ای توأم با مهارت کار و کارآفرینی، در گرو توسعه و بسط آموزش های مهارتی است.

رسالت آموزش فنی و حرفه ای در تربیت نیروی کار ماهر و متخصص در بخش های مختلف صنعت، خدمات، کشاورزی و ارتقای مهارت های حرفه ای شاغلین و فارغ التحصیلان دانشگاهی و کارجویان شهری و روستایی نقش بسزایی در توسعه پایدار استان خواهد داشت.

با توجه به طرح های متعدد اشتغال زایی و توسعه ای در استان از جمله نهضت گلخانه ای، صنایع دستی، احداث مسکن شهری و روستایی و دهها طرح بزرگ و کوچک دیگر، آموزش فنی وحرفه ای در استان باید متناسب با نیازهای بازار کار حرکت کرده و آموزش هایی را ارائه نماید که در راستای اهداف پیش بینی شده، منجر به ایجاد شغل و تخصص در افراد شود.

اینک در ایام هفته ملی مهارت و در آستانه ۶ مرداد «روز ملی کارآفرینی و آموزش های فنی وحرفه ای» ضمن گرامیداشت و تبریک هفته مهارت به همه تلاشگران عرصه مهارت آموزی، انتظار می رود دست اندرکاران این حوزه با اهتمام به ارزش های الهی و والای انسانی، به ترویج و تعالی فرهنگ مهارت آموزی و گسترش همه جانبه آن به عنوان ضرورت جدی رشد و توسعه استان توجه نموده و برنامه ها به گونه ای دنبال شود تا استان خراسان جنوبی در حوزه مهارت آموزی، ممتاز و پیشرو باشد؛ ان شاءالله.

 


تاریخ درج خبر : سه شنبه ١٤ مرداد ١٣٩٩ | ساعت درج خبر : ١٥:٢٨ | تعداد نمایش خبر : 532
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: