نسخه چاپي ارسال به دوست

در راستای بزرگداشت هفته ملی مهارت؛
سومین جشنواره مهارت آموختگان کارآفرین برتر برگزار می شود

 

به منظور شناسایی مهارت آموختگان کارآفرین موفق و معرفی آنان به عنوان الگو برای مهارت آموزان سومین جشنواره مهارت آموختگان کارآفرین برتر برگزار می شود. 

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، علیرضا طاهرپور، مدیر کل دفتر نظارت، بهسازی و هدایت شغلی با اعلام این خبر گفت: در راستای بزرگداشت «6 مرداد؛ روز ملی کارآفرینی و آموزش های فنی و حرفه ای و «هفته ملی مهارت» این جشنواره برای سومین سال متوالی با هدف ارتقای فرهنگ مهارت آموزی و کارآفرینی با همکاری ادارات کل آموزش فنی وحرفه ای استان ها برگزار می شود.

بنا براین گزارش، مدیر کل دفتر نظارت، بهسازی و هدایت شغلی سازمان، مهم ترین اهداف برگزاری سومین جشنواره مهارت آموختگان کارآفرین برتر را شناسايي و معرفي مهارت آموختگان كارآفرين به جامعه و استفاده از توانمندي آنان در جهت ارايه الگوهاي كارآفريني مهارت محور، ارتقای جايگاه رفيع مهارت آموختگان كارآفرين در جامعه، حمایت، تشویق و ايجاد انگيزه در مهارت آموختگان براي راه اندازی كسب و كار جديد، هماهنگی و تبادل نظر با سایر نهادها و ارگانهای ذیربط در سطح استان­ها و در سطح ملی به منظور حمایت از مهارت آموختگان کارآفرین و  تشکیل بانک اطلاعات مهارت آموختگان کارآفرین برشمرد.

طاهرپور بیان کرد: این جشنواره در دو مرحله استاني و کشوری برگزار خواهد شد و در مرحله استانی كارآفرينان برتر در سطح استان هاي كشور شناسايي و معرفي خواهند شد.

وی ادامه داد: در مرحله کشوری، از ميان برگزيدگان رتبه های اول تا پنجم استان ها، مهارت آموختگان كارآفرين برتر در سطح کشور انتخاب خواهند شد.

بنا براین گزارش، طاهر پور تصریح کرد: مهارت آموخته کارآفرین برتر با توجه به عوامل امتیازآور و معیارهای سنجش تعیین شده که در دستورالعمل جشنواره مذکور به آن اشاره شده است، 5 نفر حائزین بالاترین امتیاز در سطح استان به عنوان مهارت آموخته کارآفرین برتر استان و 10 نفر دارندگان بالاترین امتیاز در سطح کشور به عنوان مهارت آموخته کارآفرین برتر ملی شناخته می شوند.

مدیر کل دفتر نظارت، بهسازی و هدایت شغلی، معیارهای ارزیابی این جشنواره را اشتعال زایی، منطقه جغرافیایی، عوامل آموزشی، توسعه کسب و کار، عوامل ویژه و افتخارات ثبت شده توسط کارآفرین اعلام کرد.

این گزارش می افزاید:  آن دسته از  مهارت آموختگان مراکز آموزش دولتی و همچنین مهارت آموختگان آموزشگاه های فنی و حرفه ای آزاد هريك از استان ها که تاریخ صدور گواهینامه مهارت آنان  1/7/96 تا  1/7/98 است و پس از مهارت آموزی اقدام به راه اندازی کسب و کار مرتبط کرده  و حداقل یک نفر را به کارگیری نموده اند، مجاز به شركت در جشنواره و تكميل فرم های مربوط خواهند بود.

همچنین دبیرخانه کارگروه ملی جشنواره، زمان معرفي مهارت آموختگان كارآفرين برتر استاني را  از 25 تیرماه تا اول مردادماه و  معرفي كارآفرينان برتر کشوری را در  مراسم گراميداشت روز کارآفرینی و آموزش های فنی و حرفه ای(6 مرداد) اعلام کرد.

 دانلود فايل : دستورالعمل_جشنواره_مهارت_آم.pdf ( 396KB )
تاریخ درج خبر : شنبه ٢١ تير ١٣٩٩ | ساعت درج خبر : ١٣:٠٩ | تعداد نمایش خبر : 1032
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: