نسخه چاپي ارسال به دوست


آشنایی با دوره های آموزشی | نصب ، راه اندازي و تعمير پكيج شوفاژگازی

 نام دوره آموزش  

نصب، راه اندازي و تعمير پكيج شوفاژ گازی  

      

کد ملی آموزش شغل

712620090010031

 

طول دوره آموزش

با توجه به میزان ساعات برگزاری این دوره در هفته  ، حدود دو ماه  (24 ساعت  آموزش نظري و 76 ساعت آموزش عملی و در مجموع 100 ساعت )

 

شرایط لازم  جهت شرکت در دوره

1-  دارا بودن حداقل تحصیلات پايان دوره راهنمايي

2- دارا بودن سلامت کامل جسمی و روانی

3- داشتن حداقل سن  15 سال تمام ( به استناد تبصره 2 ماده 18 آئين نامه نحوه ي تشكيل و اداره آموزشگاههاي فني و حرفه اي آزاد پذيرش كارآموزان گروه سني 15- 12 سال ، منوط به ارائه اجازه ي كتبي ولي و يا قيم قانوني كارآموز است).

4-   دارا بودن گواهينامه شايستگي نصب، راه اندازي و تعمير سيستم هاي تبادل حرارت

مهمترین ملزومات این  حرفه  ست آچار تخت ، ست پیچ گوشتی، آچار لوله گیر، آچار فرانسه ، دریل، آچار آلن ، چکش ، مولتی متر ، مانومتر و..............

 

مسیر ارتقاء و تکمیل مهارت

کارآموزان پس از گذراندن دوره آموزشی فوق ، در صورت تمایل جهت ارتقاء مهارت خود می توانند با شاگردی در محیط کار واقعی تجربیات تعمیرکاران حرفه ای را فرا گیرند.

وضعيت كنوني ،آینده شغلی و مزایای اشتغال این حرفه     با توجه به استفاده روز افزون از این سیستم گرمایشی ، در حدود 90 درصد از ساختمانهای جدید از پکیج شوفاژ گازی استفاده می شود. این حرفه از لحاظ کسب درآمد با سرمایه کم جزء بهترین شغلها به حساب می آید. با صبر و تلاش در آموختن و کسب تجربه می توانید درآمد مناسبی بدست آورید.

 

اهمیت حرفه نصب، راه اندازي و تعمير پكيج شوفاژ گازی

گرمایش مطبوع محل سکونت و آب گرم بهداشتی، همواره از نیازهای اولیه بشر بوده است. با توجه به فراوانی گاز طبیعی و امکان دسترسی به این موهبت الهی، تکنولوژی را بر آن داشته است که راهکار‌های جدیدی را برای بشر مهیا سازد. در حال حاضر، پکیج دیواری متداول‌ترین وسیله ایجاد گرمایش شوفاژ در سراسر دنیا است. جاگیری کم ، ایمنی بسیار بالا، استقلال هر واحد مسکونی ، راندمان بالا و مصرف بهینه گاز ، تقریبا جایی برای تردید در استفاده از این سیستم در منازل و واحدهای تجاری باقی نمی‌گذارد.

شرح شغل

استاندارد آموزشي نصب، راه اندازي و تعمير پكيج شوفاژ گازی يكي از شايستگي هاي شاخه گرمايش از رشته تأسيسات در حوزه صنعت مي باشد كه از عهده آماده سازي وسايل و تجهيزات جهت نصب و راه اندازي پكيج شوفاژ گازی ،  نصب و راه اندازي پكيج شوفاژ گازي ، سرويس و نگهداري، عيب يابي و رفع عيوب پكيج شوفاژ گازی و تميز كردن محوطه كار در پكيج هاي شوفاژ گازي محفظه احتراق باز-  بسته و چگالشي بر آید.

  

مزاياي گواهينامه سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور

گواهینامه مهارت سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور دارای کد استاندارد بین المللی مشاغل (2008-ISCO) می باشد که دارندگان آن با احراز صلاحیت شغلی می توانند از مزایای قانونی مختلفی بهره مند گردند. از جمله این مزایا : ضوابط جايگزيني و احتساب دوره هاي آموزش فني و حرفه اي به جاي تجربه شغلي (سوابق كار)، در طرح هاي طبقه بندي مشاغل كارگاه هاي مشمول قانون كار .

کارجویان می توانند جهت آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و ثبت نام در این دوره ها به آدرس پورتال سازمان: http://www.portaltvto.com و آدرس سایت سازمان http://www.irantvto.ir مراجعه کنند.

شایان ذکر است که این مطلب با همکاری امیر حسین قاضی نور مربی محترم مرکز آموزش فناوری های  نوین استان اصفهان تهیه شده است .


تاریخ درج خبر : شنبه ٨ دی ١٣٩٧ | ساعت درج خبر : ١٤:٥٧ | تعداد نمایش خبر : 15754
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: