نسخه چاپي ارسال به دوست

به میزبانی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور؛
ششمین نشست کمیته فنی طرح آموزش حرفه های مهارتی کوتاه مدت ایران مهارت برگزار شد

 

ششمین نشست کمیته فنی طرح آموزش حرفه های مهارتی کوتاه مدت «ایران مهارت» با حضور نمایندگان وزارت آموزش و پرورش، سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و حضور ویدئو کنفرانس نمایندگان کانون انجمن های صنفی آموزشگاه های آزاد کشور، 2 مهر ماه سال جاری به میزبانی سازمان آموزش فنی و حرفه ای برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، بررسی فرآیند آموزش مجازی طرح ایران مهارت و ارائه یکی از جلسات آموزش مجازی طرح به صورت آنلاین در بسترهای الکترونیکی فراهم شده برای دانش آموزان و معرفی و فرآیند بارگذاری 116 استاندارد جدید، در پورتال سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، دستور جلسه مذکور بود.

بنا براین گزارش، یعقوب نماینده، مدیر کل دفتر آموزشگاه های آزاد و مشارکت های مردمی، با اشاره به برنامه شاد گفت: در طرح ایران مهارت به دنبال ایجاد بسترهای لازم برای ایجاد زیرساخت های طرحی مشابه شاد برای مهارت آموزی دانش آموزان هستیم.

وی افزود: این برنامه باید مبتنی بر دانش و مهارت باشد.

نماینده بیان کرد: مهم ترین نکته در این برنامه زیرساخت فنی است که بتواند طرح  ایران مهارت را در سطح کشور گسترش دهد.

در ادامه مرضیه مسگرزاده، مدیر کل دفتر آموزش دوره اول متوسطه در ششمین نشست کمیته فنی طرح آموزش حرفه‌های مهارت کوتاه مدت «ایران مهارت»گفت: شیوع ویروس کرونا علاوه بر تهدید جامعه‌ بشری، فرصتی برای خارج شدن از حصار عادت‌ها و اندیشه‌های پیشین است.

مسگر زاده تأکید کرد: نیازمند تغییر ریل حرکت در مسیر آموزش‌های مهارتی هستیم و آموزش مهارت به معلمان در این زمینه ضروری است.

وی در ادامه پیشنهاد طراحی پروژه ای برای آموزش های مهارتی دانش آموزان در فضای مجازی را مطرح کرد که در آن مراحل کار عملی و آموزش مهارت توسط مربی به عنوان هدایتگر دیده شود و خطاهای انسانی در آن پیش بینی شده باشد.

 

در این نشست ارائه ویدئو کنفرانسی تبیین و تشریح روش‌های مجازی ارائه آموزش‌های مهارتی توسط سید اسماعیل سیداشرفی، دبیر کانون انجمن های صنفی نمایندگان سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، صورت گرفت.

 


تاریخ درج خبر : چهارشنبه ٢ مهر ١٣٩٩ | ساعت درج خبر : ٠٩:٤٣ | تعداد نمایش خبر : 1080
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: