نسخه چاپي ارسال به دوست

با هدف تقویت نگرش کارآفرینانه و توانمندسازی دانش آموزان انجام شد؛
انعقاد تفاهم نامه همکاری مشترک بین مرکز تربیت مربی و پژوهش ­های فنی و حرفه­ ای و دفتر توسعه کارآفرینی و بهره وری نیروی کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی

 

تفاهم نامه همکاری مشترک بین مرکز تربیت مربی و پژوهش ­های فنی و حرفه­ ای و دفتر توسعه کارآفرینی و بهره وری نیروی کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با هدف بهره گیری از ظرفیت های متقابل سازمانی و هم افزایی توانمندی ها و امکانات و در راستای توسعه و آموزش کارآفرینی منعقد شد.

  به گزارش روابط عمومی روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، به نقل از مرکز تربیت مربی و پژوهش های فنی و حرفه ای، 31 شهریورماه 1399 تفاهم نامه همکاری مشترک بین مرکز تربیت مربی و پژوهش­ های فنی و حرفه­ا ی و دفتر  توسعه کارآفرینی وبهره وری نیروی کار به امضای رحیم سرهنگی، مدیرکل دفتر توسعه کارآفرینی و بهره وری نیروی کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رضا باجولوند رئیس مرکز تربیت مربی و پژوهش های فنی و حرفه ای رسید.

بنابراین گزارش، این تفاهم نامه به منظور بهره گیری از ظرفیت های متقابل سازمانی و هم افزایی توانمندی ها و امکانات و در راستای توسعه و آموزش کارآفرینی و اجرای طرح برگزاری «باشگاه کارآفرینان نوجوان» منعقد شده است.

این گزارش می افزاید: هدف از انعقاد این تفاهم نامه، تقویت نگرش کارآفرینانه و توانمندسازی دانش آموزان از طریق کشف و واکاوی خلاقیت خود به روش کوشش و خطا، افزایش خلاقیت و نوآوری، عزت نفس، میل به موفقیت، تغییر روش های تدریس متناسب، کوچینگ (مربیگری و رهیاری) با مبانی کارآفرینی برای نوجوانان، بهبود مهارت­های اساسی مانند پرسشگری، تفکر پیوندی، آزمایشگری، مشاهده گری، توانایی کار گروهی، حل مساله و شبکه­ سازی و آشنا نمودن اولیای دانش ­آموزان با مباحث کارآفرینی به منظور تربیت کودکان و نوجوانان در محیط خانواده برای افزایش توانایی­ های کارآفرینانه آنان است.

همچنین همکاری در برگزاری باشگاه کارآفرینان نوجوان ویژه دانش آموزان در رده سنی 15-12  و 18-15 سال به صورت مجزا (دختران و پسران)، تدوین چارچوب ها و شاخص های نظارت کیفی بر دوره های آموزش کارآفرینی با تاکید بر اثربخشی آموزش ها، تشکیل کارگروه مشترک به منظور استانداردسازی دوره مربی­گری کارآفرینی برای رهیارهای باشگاه از دیگر اهداف تفاهم نامه مذکور است.

همکاری درتهیه بسته‌های آموزشی تقویتی کوچینگ (مربیگری)کارآفرینی تحت عنوان والد – مربی برای اولیای دانش‌آموزان و شبکه سازی مؤثر بین مدرسان، مربیان، کارآفرینان موفق، شرکت کنندگان در دوره­ های آموزشی و مؤسسات مالی و استارتاپی از دیگرزمینه های مشترک این تفاهم نامه می باشد.

همچنین مقرر شد طرفين با معرفي نمايندگان خود، كارگروه مشترك دوجانبه ­اي تشكيل دهند تا در جلسات ادواري، شيوه ­هاي اجراي اين تفاهم ­نامه را تعيين کنند و پيگيري­ ها و هماهنگي­ هاي لازم را در راستاي اجراي مفاد تفاهم­نامه به عمل آورند.

كارگروه مذكور ضمن نظارت بر حسن اجراي اين تفاهم­نامه، هر شش ماه يك­بار، گزارشي از عملكرد را به اطلاع بالاترين مقامات دو دستگاه ارائه می کند.

شایان ذکر است، مدت این تفاهم نامه از زمان امضا ( سی و یکم شهریور ماه 1399) به مدت دو سال است.

 


تاریخ درج خبر : سه شنبه ١ مهر ١٣٩٩ | ساعت درج خبر : ١٣:٤٣ | تعداد نمایش خبر : 990
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: