نسخه چاپي ارسال به دوست

استاندار بوشهر:
مهارت آموزي تنها راه حل توسعه اشتغال در استان بوشهر است

عبدالکريم گراوند، استاندار بوشهر، در دومين جلسه شوراي مهارت استان بر همکاري همه دستگاه هاي اجرايي با مجموعه آموزش فني و حرفه اي براي توسعه مهارت آموزي در سطح استان تاکيد کرد و گفت: مهارت آموزي تنها راه حل توسعه اشتغال در استان بوشهر است.

به گزارش روابط عمومي اداره کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر، در این نشست عبدالکريم گراوند، استاندار بوشهر، گفت: در راستاي رونق توليد و اشتغال پايدار سند توسعه مهارت آموزي با رويکرد کارآفريني و بازاريابي در شهرستان هاي جنوبي استان تدوين شده و پس از رفع ايرادات در شوراي برنامه ريزي استان مصوب خواهد شد.

 استاندار بوشهر، با اشاره به شرایط خاص استان افزود:  این استان در عرصه کشاورزی در برخی از فصول پیشتاز است ولی هنوز در عرصه کشت گلخانه‌ای، پرورش آبزیان و باغبانی در بخش مهارت به شرایط مطلوبی نرسیده ایم و نیاز به حمایت‌های همه دستگاه هاي اجرايي در این بخش داریم.

گراوند با تاکید بر توسعه مهارت‌آموزی در عرصه دریا و انرژی اضافه کرد: باید بتوانیم مهارت‌آموزی را در استان بوشهر به ایدئولوژی تبدیل کنیم و مردم را به سمت مهارت آموزی سوق دهیم.

عبدالمجيد دراهکي، مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر، با بيان اينکه سند توسعه آموزش هاي مهارتي در استان تدوين شده که پس از بررسي جهت اجرا در شوراي مهارت و برنامه ريزي استان مطرح خواهد شد،گفت: توسعه کمی و کیفی آموزش های مهارتی با تدوين اين سند سبب تقویت نگاه فنی همه حوزه هاي مهارتي خواهد شد.

دراهکی با اشاره به اینکه مهارت آموزی و برنامه ریزی در راستای پاسخگویی به نیازهای آموزشی استان ، بايد از طریق این اداره کل صورت بپذیرد افزود : تمام تلاش مجموعه فني و حرفه اي اين است که  آموزش های مهارتی در بخش های مورد نیاز به متقاضیان ارائه شود و افراد گوناگون حتی آنانی که مشغول به تحصیل در سطوح مختلف بوده قبل از ورود به بازار کار مهارت های مربوط به دروس دانشگاهی را فراگیرند.

وی با اشاره به ظرفیت‌های موجود در استان بوشهر تاکید کرد: براساس ظرفیت‌های موجود هر شهروند زیر۵۰ سال باید دارای یک شناسنامه مهارت باشد و مهارت آنگونه در استان تابش داشته باشد که توجه ملی را به خود معطوف کند.

شايان ذکر است به تائيد رسيدن سند مهارت آموزي با رويکرد کارآفريني و اشتغالزايي براي شهرستان هاي جنوب استان بوشهر از مصوبات شوراي مهارت استان بوشهر بوده است.


تاریخ درج خبر : شنبه ٢٢ شهريور ١٣٩٩ | ساعت درج خبر : ١٤:٥٧ | تعداد نمایش خبر : 182
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: