نسخه چاپي ارسال به دوست


نخستین جلسه کمیته تخصصی اجرای طرح ایران مهارت در استان گلستان برگزار شد

نخستین جلسه کمیته تخصصی اجرای طرح ایران مهارت در سال تحصیلی جدید با هدف توسعه و تقویت فرهنگ کار و مهارت آموزی و ايجاد زمينة مناسب برای شناسایی استعدادهای مهارتی دانش آموزان و کمک به هدایت تحصیلی آنان در اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان گلستان برگزار شد.  

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان گلستان، این نشست با حضور سیدعلیرضا حسینی طلب، مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان و احسان گوهری راد،  مدیرکل آموزش و پرورش استان و کارشناسان دو دستگاه در محل اداره کل آموزش و پرورش استان برگزار شد.

در این نشست مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان گفت: پايين بودن سطح درآمد و توان اقتصادی در نواحي روستايي و مناطق محروم و در نتيجه مهاجرت روستاييان به سمتِ شهرهاي بزرگ، مسائل و مشكلات متعدد اجتماعي، اقتصادي و محيطي را هم در نواحي شهري و هم در نواحي روستايي بويژه در مناطق مرزي بوجود مي آورد.

وی تصریح کرد؛ سياست ها و راهبردهاي مختلف براي كاستن از آثار منفي اين مشكلات و پاسخ به نيازهاي زندگي و فراهم نمودن دسترسی به آموزش و مهارت براي افراد مستعد اين مناطق يكي از مهمترين ضرورت ها است.

وی افزود: در همین راستا نخستین جلسه کمیته تخصصی اجرای طرح ایران مهارت در سال تحصیلی جدید ویژه مدارس شبانه روزي، مناطق کم برخوردار، مرزی و محروم کشور، ویژه دانش‌آموزان دوره متوسطه ايجاد زمينة كسب شايستگي‌هاي پاية فني مورد نياز نيروي كار، حرف و مشاغل گوناگون، کمک به خلاقیت، نوآوری وکارآفرینی و ایجادارتباط بین آموزش رسمی و غیر رسمی در دوره اول متوسطه برگزار شد.


تاریخ درج خبر : شنبه ٢٢ شهريور ١٣٩٩ | ساعت درج خبر : ١٤:٥٥ | تعداد نمایش خبر : 185
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: