نسخه چاپي ارسال به دوست

نماینده مردم ورزقان در مجلس شورای اسلامی؛
آموزش های فنی و حرفه ای در بسترسازی برای تمامی مشاغل نقش اساسی دارد

،نماینده مردم شریف ورزقان در مجلس شورای اسلامی در دیدار با مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان آذربایجان شرقی گفت: آموزش های فنی و حرفه ای در بسترسازی برای تمامی مشاغل نقش اساسی دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان آذربایجان شرقی، در این دیدار، الله‌وردی دهقان، نماینده مردم ورزقان در مجلس شورای اسلامی، ضمن تقدیر از تلاش های صورت گرفته در اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان، گفت: این آموزش ها نقشی اساسی دارد و بستر ساز تمامی مشاغل در عرصه تولید بوده و می تواند مشاغل و دیگر سازمان ها را تحت الشعاع خود قرار دهد.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به صنعتی بودن استان و همچنین وجود معادن با ارزش در منطقه اظهار داشت: استفاده و ترویج صنایع پایین دستی در این صنایع موجب انباشت سرمایه در استان می شود و این مهم با اشاعه آموزش های مهارتی در این حوزه محقق خواهد شد.

دهقان با اشاره به وجود جوانان با استعداد در استان و همچنین شهرستان ورزقان گفت: آموزش های مهارتی در مشاغل خاص چه به صورت سنتی و هم به صورت صنعتی می تواند راهگشای برون رفت از معضل بیکاری باشد.

وی در ادامه تاکید کرد:  اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان می تواند در شهرستان ورزقان با احصاء ظرفیت های موجود در این شهرستان متناسب با نیاز منطقه و بازار کار اقدام به ارائه آموزش های مهارتی کند.

دهقان افزود: آموزش های فنی و حرفه ای در همکاری برای تدوین سند توسعه صنعت مس و ارائه آموزش های مهارتی در این حوزه، باید نقشی اساسی و پررنگ تر داشته باشد.

نماینده مردم شریف ورزقان در مجلس شورای اسلامی در پایان اظهار داشت: آموزش فنی و حرفه ای رسالت سنگینی دارد و اگر بازدهی پایین است دلیل آن است که آموزش ها و فنون لازم برای تولید، خدمات و تولید محصول ارائه نکرده ایم. پس نیاز است در این زمینه با حداقل سرمایه، کمترین زمان و کمترین نیرو، بیشترین بازدهی را داشته باشیم.


تاریخ درج خبر : شنبه ٢٢ شهريور ١٣٩٩ | ساعت درج خبر : ١٤:٤٨ | تعداد نمایش خبر : 173
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: