نسخه چاپي ارسال به دوست

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور:
استان آذربایجان غربی پایلوت دپارتمان ملی آموزش مهارت به زنان می‌ شود

علی اوسط هاشمی، معاون وزیر کار و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور، در بیست و دومین سفر استانی خود به آذربایجان غربی با حضور در جلسه شورای اداری آموزش فنی و حرفه‌ای آذربایجان‌غربی گفت: دپارتمان ملی آموزش مهارت به زنان به عنوان پایلوت در آذربایجان‌غربی راه‌اندازی می‌ شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور، هاشمی، معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان، در بیست و دومین سفر استانی خود، در جلسه شورای اداری آموزش فنی و حرفه‌ای آذربایجان‌غربی ، با حضور محمد سلیم عباسی، مدیرکل استان، نماینده روسای مراکز آموزشی فنی و حرفه‌ای و رئیس کانون انجمن‌های صنفی کارفرمایی آموزش فنی و حرفه‌ای آزاد و همکاران اداره کل استان تشکیل شد، شنبه 22 شهریور ماه حضور یافت.

بنا براین گزارش، رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور گفت: دپارتمان ملی آموزش مهارت به زنان به عنوان پایلوت در این استان راه‌اندازی می‌شود.

علی اوسط هاشمی، اظهار داشت: مشخص کردن سهم زنان در اشتغال، مهارت‌های آموزشی و سایر مسائل مرتبط با فعالیت بانوان از اهداف راه‌اندازی این دپارتمان است.

وی ادامه داد: آذربایجان‌غربی به لحاظ موقعیت جغرافیایی می‌تواند پایلوت مسابقات بین‌المللی مهارت در منطقه باشد و نقش ملی ایفا کند.

معاون وزیر کار تصریح کرد: مسئولان و مهارت آموزان استان آذربایجان غربی، باید عملکرد استان را ارزیابی کنند و بر این اساس اقدام به برنامه‌ریزی برای آموزش کنند.

هاشمی گفت: باید در مسیر توانمندسازی جامعه تلاش‌های لازم صورت گیرد و تمام دست اندرکاران  در این مهم  همکاری لازم را داشته باشند.

پیوست مهارت نیروی انسانی ضروری است

وی با اشاره به اینکه مهارت آموزی اولویت نخست جامعه است، افزود: راه‌اندازی بنگاه‌های اقتصادی زودبازده و تزریق پول برای رونق این بخش بدون توجه به مهارت آموزی و استعداد نیروی کار بی نتیجه است.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور گفت: مهارت آموزی اولویت نخست جامعه است و برای توسعه باید مشارکت و همدلی تمام آحاد جامعه را شاهد باشیم.

هاشمی اضافه کرد: ١١ هزار و ٧٠٠  آموزشگاه فنی و حرفه‌ای آزاد در کشور وجود دارد و تنها ٧٠٠ آموزشگاه فعال است و با مشارکت همگانی بهار آموزشگاه‌های کشور را در سال ١۴٠٠رقم خواهیم زد.


تاریخ درج خبر : شنبه ٢٢ شهريور ١٣٩٩ | ساعت درج خبر : ١٤:٤٥ | تعداد نمایش خبر : 1003
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: