" سال 1398 ؛ رونق تولید "                                      

صفحه اصلي|پست الكترونيكي|منشور اخلاقي سازمان|English|حفظ حریم شخصی|توافق سطح خدمات
جستجوي پيشرفتهجستجو در وب
? اخبار > آموزش هاي مهارتي نقش ارزنده اي در کاهش آسيب هاي اجتماعي دارند


نسخه چاپي  ارسال به دوست


آموزش هاي مهارتي نقش ارزنده اي در کاهش آسيب هاي اجتماعي دارند

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای آذربایجان غربی گفت:  آموزش هاي مهارتي نقش ارزنده اي در کاهش آسيب هاي اجتماعي دارند.

به گزارش روابط عمومي اداره کل آموزش فني و حرفه اي آذربایجان غربی ،  محسن مددی مدير کل آموزش فني وحرفه اي استان در دیدار با دادستان عمومی و انقلاب شهرستان ارومیه با اشاره به اينکه آموزش هاي مهارتي نقش بسيار ارزنده اي در کاهش آسيب هاي اجتماعي دارند، افزود:  آموزش فني و حرفه اي در استان با حضور در اين حوزه همگام با ساير دستگاههاي ذيربط از قبيل بهزيستي ، سازمان زندانها ، نيروي انتظامي و کميته امداد ، با ارائه آموزش در راستاي توانمند سازي زندانيان ، زنان سرپرست خانوار ، افراد تحت پوشش کميته امداد و بهزيستي ، معتادان بهبود يافته ، کودکان کار ، ساکنين بافتهاي فرسوده و حاشيه نشين ها و دانشجويان گامهاي موثر در راستاي کاهش آسيب هاي اجتماعي برمي دارد.

مددی افزود :  توانمندسازي افراد در معرض خطر ضمن ايجاد اشتغال براي آنان و بازگشت دوباره به آغوش اجتماع ، ايجاد انگيزه، اميد به زندگي ، گرايش به ارتكاب جرم و بزه اجتماعي را در آنان كاهش مي دهد.

مصطفی حبیبی دادستان عمومي و انقلاب شهرستان ارومیه نيز در این دیدار با اشاره به اينکه پيگيري بحث اشتغال يکي از موثرترين راهکارهاي کاهش آسيب هاي اجتماعي است ،  افزود:  با توجه به بررسي هاي صورت گرفته اکثر مفاسد در خانواده هايي صورت گرفته که بنيان خانواده و تعهد خانوادگي ضعيف است و افراد فاقد شغل و درآمد مي باشند.

وي خواستار تعامل سايردستگاهها و حضور نهادهاي خيريه در اين حوزه شد و افزود: زنان سرپرست خانوار در معرض بيشترين صدمات قرار دارند و نيازمند خدمات بيش از پيش در قالب برنامه هاي حمايتي هستند.
وی فقر و بيکاري را دو عامل اساسي درزمينه ي آسيب هاي اجتماعي بيان کرد.

در این نشست همچنین در خصوص مسائل و مشکلات آموزشگاههای فنی و حرفه ای آزاد ، عدم ارائه آموزش های موازی سایر دستگاهها و موسسات خصوصی غیر مجاز و .... بحث و تبادل نظر شد.


تاریخ درج خبر : يکشنبه ٢٦ اسفند ١٣٩٧ | ساعت درج خبر : ٠٩:٠٦ | تعداد نمایش خبر : 275
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: