" حمایت از کالای ایرانی "                       

صفحه اصلي|پست الكترونيكي|منشور اخلاقي سازمان|English
 
جستجوي پيشرفته جستجو در وب
? اخبار > اجرای طرح گذر مهارت در استان بوشهر همزمان با هفته بازدید همگانی


نسخه چاپي  ارسال به دوست

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر:
اجرای طرح گذر مهارت در استان بوشهر همزمان با هفته بازدید همگانی

 

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای بوشهر در بازدید از طرح گذر مهارت هفته بازدید همگانی  با تاکید بر نقش مهم آشنایی مردم از مراکز آموش فنی و حرفه‌ای اظهار داشت: بازدید همگانی از مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای راهی برای توسعه فرهنگ کار محسوب می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر، عبدالرسول کازرونی  با اشاره به اجرای برنامه بازدید همگانی از مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای  در سطح استان از ۲0 تا ۲5 آبان ماه  تصریح کرد: این بازدیدها می‌تواند علاوه بر نشان دادن جایگاه و ارزش آموزش‌های مهارتی فرهنگ کار و اشتغال را توسعه  داده و تبیین کند.

وی با بیان اینکه امروز فرهنگ کار تغییر کرده است و لازم است تا دوباره ارزش کار و تلاش نهادینه شود، خاطرنشان کرد: بازدید همگانی از مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای می‌تواند  افراد را با فرهنگ کار و مهارت آشنا  و جایگاه مهارت را در اشتغال نمایان کند.

کازرونی با اشاره به اینکه شغل تنها با تامین مالی ایجاد نمی‌شود، تاکید کرد:  جوهره اصلی  ایجاد اشتغال مهارت و توانمندی است که مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای نقش ویژه‌ای در ایجاد و پرورش این جوهره دارا هستند.

وی به اهداف برگزاری برنامه بازدید همگانی از مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر  اشاره کرد و  افزود: این برنامه با اهداف توسعه فرهنگ مهارت‌آموزی، اطلاع‌رسانی، تبیین نقش و جایگاه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در جامعه و آشنایی اقشار مختلف جامعه با آموزش‌های مهارتی به اجرا درمی‌آید.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر خاطرنشان کرد: عموم علاقه‌مندان می‌توانند از مراکز آموزشی تابعه در بوشهر و شهرستان‌ها بازدید کرده و از نزدیک با نحوه ارائه آموزش‌های مهارتی و ظرفیت‌های موجود آشنا شوند.

وی اظهار کرد: جهت آشنایی هرچه بیشتر بازدید کنندگان به خصوص دانش آموزان با آموزش های مهارتی و نقش این آموزش ها در توانمندسازی افراد در راستای ورود به بازار کار و ایجاد اشتغال مولد و پایدار، این اداره کل اقدام به برپایی کارگاه های آموزشی گذر مهارت در حاشیه بازدید از کارگاه های آموزشی کرده است.

کازرونی ارائه مشاوره به بازدیدکنندگان، برگزاری مسابقه مهارتی، آموزش‌های کپسولی  وبرپایی گذر مهارت را از برنامه‌های فنی و حرفه‌ای در این هفته اعلام و تصریح کرد: در راستای توسعه فرهنگ مهارت آموزی برای فراهم شدن طرح‌های اشتغال‌زایی طرح مهارت گذر در استان بوشهر  اجرایی می‌شود.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای بوشهر با اشاره به منویات مقام معظم رهبری مبنی بر سال اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال، بیان داشت: بهره مندی از نیرو و نشاط جوانان برای سازندگی کشور و تحقق اقتصاد مقاومتی در برخورداری از دانش و مهارت، توانایی در تولید علم و فناوری متکی بر مهارت منابع انسانی و ایجاد اشتغال امکان پذیر است.

وی یکی از دغدغه‌های دولت را بحث ایجاد اشتغال و حمایت از تولید ملی و سرمایه‌های ایرانی دانست و اذعان داشت: ارائه آموزش های مهارتی متناسب با نیاز بازار کار که به اشتغال منتهی می شود جزو برنامه‌ هایی است که بر عهده ما گذاشته شده است و پس از شناسایی این دغدغه ‌ها به این نتیجه رسیدیم که آموزش‌های فنی و حرفه ‌ای در مباحث سفارش محور فعالیت بیشتری داشته باشد.

کازرونی در پایان بیان کرد: علاقه‌مندان می‌توانند برای بازدید از مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر همه‌روزه از ساعت ۸ تا ۱۲ به این مراکز مراجعه کنند.


تاریخ درج خبر : سه شنبه ٢٣ آبان ١٣٩٦ | ساعت درج خبر : ٠٩:٢٣ | تعداد نمایش خبر : 914

صفحه اصلي|معرفي سازمان|پست الكترونيكي|تربيت مربي|منشور اخلاقي سازمان|English
بازديدکنندگان اين صفحه: 17997183 | بازديدکنندگان امروز: 5130 | کل بازديدکنندگان: 99903730 | بازديدکنندگان آنلاين: 42 | زمان بارگزاري صفحه: 0.4450 ثانيه