" حمایت از کالای ایرانی "                       

صفحه اصلي|پست الكترونيكي|منشور اخلاقي سازمان|English
جستجوي پيشرفته جستجو در وب
? اخبار > برگزاری هشتمین همایش عفاف و حجاب با محوریت خانواده و فضای مجازی


نسخه چاپي  ارسال به دوست


برگزاری هشتمین همایش عفاف و حجاب با محوریت خانواده و فضای مجازی

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان هشتمین همایش عفاف و حجاب  که با همکاری فرماندهی انتظامی استان همدان و کانون انجمن صنفی آموزشگاههای آزاد با محوریت خانواده و فضای مجازی (فرصت- تهدید) در مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان همدان برگزار گردید، بر لزوم فرهنگ سازی و اطلاع رسانی خانواده در فضای مجازی تاکید شد.

مشاور استاندار و مدير کل دفتر امور زنان و خانواده استانداری همدان در این همایش با بیان اینکه بحث حجاب و عفاف یک مبحث جدید نیست گفت: ضروریست با نگاه های نو به این مسئله آنرا به خوبی در جامعه خود اجرا و نسل جوان را با فلسفه حجاب و عفاف آشنا کنیم.

 طاهره دوروزی با اشاره به اینکه کشور ما علاوه بر آنکه یک کشور اسلامی است کشور شهیدان نیز است بیان کرد: شهدا بارها در وصیت نامه های خود به حفظ حجاب در جامعه تاکید کرده اند.

 وی با تاکید بر اینکه ضرورزیست برخوردها مناسبی با اجرای طرح حجاب و عفاف در جامعه صورت گیرد اظهار کرد: باید خانواده ها و فرزندان را به حفظ حرمت ها و قداست های جامعه تشویق و آشنا کرد.

این مسوول با بیان اینکه در مبحث حیا و عفاف یکی از کارهای بزرگ جا انداختن مسئله عفاف است تصریح کرد: راس تمام فضیلت ها حیا است و تمام سعی و تلاش دشمن این است که حیا را در جامعه از بین ببرد.

دوروزی  با اشاره به اهمیت برگزاری چنین برنامه های فرهنگی در این زمینه خاطر نشان کرد: چنین برنامه هایی باید تداوم داشته باشد تا بتوانیم نقش حجاب و عفاف در امنیت جامعه را تبیین کنیم.

مختاران: حجاب قبل از اسلام و در ایران باستان وجود داشت

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان نیز در این همایش با بیان اینکه حجاب قبل از اسلام و در ایران باستان نیز وجود داشت گفت: زمانی که در اروپا مجسمه های برهنه مد و جز افتخارات آنان به شمار می رفت در کتیبه های ایرانی نقوش انسانی با حجاب  همراه بود که این نشان دهنده قدمت حجاب در ایران است.

 **** مختاران با تاکید بر اینکه حجاب و عفاف تنها مختص به بانوان نیست اظهار کرد: میوه قلب پاک همان حجاب و عفاف است.

 وی به سخنان حضرت علی (ع) اشاره کرد و گفت: این امام بزرگوار می فرمایند زکات زیبایی عفاف است که ضروریست آن را حفط کنیم.

 این مسوول با تاکید بر اینکه عفاف و حجاب در فضای مجازی باید رعایت شود اظهار کرد: امروزه واقعیت های فضای مجازی با زندگی ما گره خورده است پس ضرورریست در این فضا نیز به حفط عفاف اهتمام ورزیم.

 مختاران با بیان اینکه باید نگاهی واقع بینامه به فضای مجازی بیندازیم گفت: اگر می خواهیم فرهنگ عفاف و حجاب را در دنیا مجازی گسترش دهیم باید به طور مستمر در این فضا فعالیت های ثمر بخش انجام دهیم.

وی با اشاره به مصونیت بخشی حجاب گفت: حجاب تنها جنبه ظاهری ندارد بلکه حافظ کانون خانواده است و کمرنگ شدن آن، آثار و پیامد فردی و اجتماعی دارد.

 در ادامه همایش کامرانی صالح گفت: انقلاب ایران یک انقلاب فرهنگی است

فرمانده نیروی انتظامی استان همدان نیز در این همایش با تاکید بر اینکه انقلاب ایران یک انقلاب فرهنگی است اظهار کرد: دشمنان همواره درصدد از بین بردن انقلاب و ارزش های آن هستند به طوری که حوادث بیشماری نظیر 8 سال جنگ تحمیلی را بر علیه ایران راه انداختند تا به کشور صدمه وارد کنند.

 سردار کامرانی صالح با بیان اینکه دشمنان وقتی نتوانستند از راه جنگ سرد  به کشور آسیب وارد کنند از راه جنگ نرم وارد شدند گفت: فضای مجازی یک نمونه از مواردی است که دشمنان با استفاده از آن قصد تخریب ارزش های اسلامی ما را دارند.

 این مسوول با اشاره به اینکه در استان ما در 6 ماه گذشته بیش از 50 درصد آسیب ها و تهدیدات  حوزه فضای مجازی  مربوط به موضوعات غیر اخلاقی بوده است گفت: بیش از 6هزار سایت در کشور شناسایی شده است که به دنبال ضربه زدن به انقلاب هستند.

 وی با تاکید بر اینکه بیش از 800 کانال ماهواره ای به زبان فارسی برنامه های مختلفی را علیه ارزش های انقلاب اجرا می کنند اظهار کرد: باید با فرهنگ سازی مناسب مردم را با آسیب های فضای مجازی آشنا کرد.

این مسوول با بیان اینکه ‏ترویج حجاب و عفاف، یک جهاد الهی است و با فعالیت های فرهنگی می توان در جامعه اجرا کرد بیان کرد: داشتن حجاب و عفاف در جامعه عامل بازدارنده از معضلات اجتماعی است.

 وی با تاکید بر اینکه بی توجهی به حجاب و عفاف بخشی از آسیب های اجتماعی را به وجود می آورد اظهار کرد: پلیس با تشکیل معاونت اجتماعی همواره سعی در کاهش آسیب های اجتماعی جامعه دارد.

این مسوول در ادامه سخنان خود با بیان اینکه  عفاف و حجاب  یک ضرورت دینی است افزود: متأسفانه امروزه دشمنان به‌دنبال ترویج فرهنگ بی‌حجابی و بدحجابی در بین جوانان جوامع اسلامی هستند.

کامرانی صالح گفت: امروزه علت بسیاری از معضلات و آسیب‌های اجتماعی همانند طلاق در جامعه استفاده از ماهواره و شبکه‌های مجازی غیراخلاقی است که باید خانواده‌ها هوشیار باشند.

وی در پایان سخنان خود با تاکید بر اینکه حجاب حق ا.. است بیان کرد: خانواده‌ها نقش بسیار تاثیرگذاری در این زمینه باید داشته باشند و با آگاهی بخشی به فرزندان خود زمینه ایجاد خطرات و آسیب‌های اجتماعی در حوزه حجاب را به حداقل برسانند.

سرخوش: آلوده بودن فضای مجازی بنیان خانواده ها را نابود کرده است

رئیس دایره مبارزه با جرایم سایبری همدان نیز در این همایش با بیان اینکه آلوده بودن فضای مجازی بنیان خانواده ها را نابود کرده است گفت:  شبکه های مجازی از جمله فیسبوک، واتساپ، وایبر و تلگرام توسط یهودیان و زیر نظر آنان اداره می شود.

 سرهنگ دوم فیروز سرخوش با بیان اینکه دشمن هیچ گاه شبکه های اجتماعی را علیه کشور ما تحریم نکرده است گفت:  با کمی تفکر می توان فهمید چرا دشمنی که دارو را برای ایران تحریم کرد ولی در زمینه تحریم شبکه های مجازی اقدامی انجام نداده است.

 وی با تاکید بر اینکه دشمن از طریق فضای مجازی در صدد اسیب رساندن به کشور است بیان کرد: مردم ما بیشتر دز مینه خریدهای انلاین، استفاده از فضای مجازی و بازی های آنلاین از اینترنت استفاده می کنند.

این مسوول با بیان اینکه شبکه های مجازی فرزندان ما را به خود وابسته کرده است اظهار کرد: هرساله میزان قربانیان شبکه های اجتماعی و فضای مجازی رو به افزایش است.

 سرخوش با بیان اینکه تهدیدات فضای مجازی شامل تولید و انتشار غیر اخلاقی محتوا، رواج شایعه، قاچاق کالا، از بین رفتن حقوق شهروندی ، انحرافات اخلاقی و اختلافات قومی و نزادی است بیان کرد:  القا مالکیت کاذب و ایجاد خودمحوری، رواج سطحی نگری ، فعالیت بر مبنای تفکر لیبرالیسم و اعتباد به شبکه های مجازی از جمله تهدیدات ریشه ای فضای مجازی  به شمار می روند.

وی به علل گرایش افراد به فضای مجازی پرداخت و گفت: نیاز به بروز و ظهور، قابلیت پنهانی بودن ارتباطات، بی اطلاعی والدین و مربیان از پشت پرده فضای مجازی از جمله این موارد است.

این مسوول در پایان سخنان خود  به چگونگی راهکارهای رویارویی با فضای مجازی پرداخت و اظهار کرد: افزایش سواد رسانه ای، تدوین قانون بازدارند در خانواده ها تقویت باورها و استفاده از برنامه های جایگزین  می تواند به بهبود فضای مجازی کمک کند.

در پایان این مراسم از اعظم یاری، مریم السادات باقری، مریم قیاسی، نسرین ترکمن، لیلا شهبازی، سمانه پارسا مهر، سونیا دادفر؛ فریبا نظری، فاطمه تقدیری، شکیبا کریمی، حمیدرضا جمشیدی ، خانم ناصر شریفی و حامد ساروی از کارکنان آموزش  فنی و حرفه ای و آموزشگاه های آزاد استان تجلیل شد.


تاریخ درج خبر : چهارشنبه ١٩ مهر ١٣٩٦ | ساعت درج خبر : ٠٩:٤٦ | تعداد نمایش خبر : 1066

صفحه اصلي|معرفي سازمان|پست الكترونيكي|تربيت مربي|منشور اخلاقي سازمان|English
بازديدکنندگان اين صفحه: 17748777 | بازديدکنندگان امروز: 84524 | کل بازديدکنندگان: 98714036 | بازديدکنندگان آنلاين: 63 | زمان بارگزاري صفحه: 0.4571 ثانيه