" حمایت از کالای ایرانی "                       

صفحه اصلي|پست الكترونيكي|منشور اخلاقي سازمان|English
 
جستجوي پيشرفته جستجو در وب
? اخبار > آموزش بیش از 2 هزار و 900 سرباز وظیفه در 6 ماهه دوم سال گذشته


نسخه چاپي  ارسال به دوست

سرپرست اداره کل آموزش فنی وحرفه ای استان مازندران خبر داد:
آموزش بیش از 2 هزار و 900 سرباز وظیفه در 6 ماهه دوم سال گذشته

سرپرست اداره کل آموزش فنی وحرفه ای استان مازندران از آموزش 2 هزار و 921 نفر از سربازان و کارکنان وظیفه در 6 ماهه دوم سال گذشته خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان مازندران، سید حسین درویشی، سرپرست اداره کل آموزش فنی و حرفه ای این استان گفت: آموزش سربازان و کارکنان وظیفه در راستای اجرای تفاهم نامه منعقده بین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و ستاد کل نیروهای مسلح در 15 رشته مهارتی طی 6 ماهه دوم سال گذشته صورت گرفت.

وی در خصوص هدف تفاهم نامه یاد شده اظهار داشت: توانمندسازی در راستای ایجاد اشتغال و استفاده بهینه از اوقات خدمت سربازی از اصلی ترین اهداف این تفاهم نامه می باشد تا متقاضیان بتوانند به صورت رایگان از خدمات آموزش های مهارتی بهره برده و آموزش های مهارتی لازم را فرا گیرند.

سرپرست اداره کل آموزش فنی وحرفه ای استان مازندران ادامه داد: این اداره کل در اجرای تفاهم نامه منعقده بین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و ستادکل نیروهای مسلح با ارایه مدل مناسبی موجب اثربخشی بیشتر این آموزش‌ها شد.

وی ادامه داد: در این مدل به ‌منظور نیازسنجی و ارایه مشاوره‌های لازم و اجرای هدفمند آموزش‌های مهارتی، در مرحله نخست یک دوره آموزشی کوتاه‌مدت در حوزه مدیریت کسب ‌و کار با عنوان شناسایی اصول راه‌اندازی کسب ‌و کارهای کوچک و متوسط (SME) برای کلیه سربازان گروه هدف در پادگان‌های استان مازندران برنامه‌ریزی و اجرا شد.

درویشی آشنایی مخاطبان با سازمان آموزش و فنی و حرفه‌ای کشور، نیازسنجی آموزشی کارکنان وظیفه، شناخت ویژگی‌ها، شرایط، مقتضیات و مزایای آموزش‌های مهارتی، مزایای دارا بودن گواهینامه مهارت در سطح ملی و بین‌المللی، اصلاح نگرش کارکنان وظیفه در زمینه کسب‌ و کار و ترویج فرهنگ کارآفرینی، اهمیت ایده پروری در بازار رقابتی و شناخت نیازمندی‌های بازار کار را از جمله اهداف برگزاری مرحله اول این مدل دانست.

وی تصریح کرد: انجام مشاوره‌های لازم برای سربازان در ابتدای طرح، تأثیر بسزایی در شناخت افراد و انتخاب آگاهانه حرفه‌های مهارتی و صرف هزینه کم‌تر برای برگزاری دوره‌های مهارتی داشته و در گام بعدی انتخاب هدفمند و آگاهانه دوره‌های مهارتی مورد نیاز برای شرکت‌کنندگان در دستور کار قرار گرفت.

سرپرست اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان مازندران برگزاری آزمون داخلی به‌ عنوان پیش ‌شرط شرکت در آزمون ادواری در پادگان‌های استان را دومین مرحله از این مدل عنوان کرد و افزود: آزمون داخلی برای تعیین سطح سربازان، مدیریت هزینه و جلوگیری از اتلاف وقت و سایر منابع، پرهیز از سردرگمی مخاطبان و هدایت هدفمند شرکت‌کنندگان در دوره‌های آموزشی برگزار شد.

وی در ادامه یکی از ضرورت‌ها و الزامات توسعه اقتصادی و تغییرات اجتماعی و فرهنگی را توجه ویژه به ارتقای فرهنگ مهارت‌آموزی دانست و گفت: طرح توانمندسازی کارکنان وظیفه در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) با هدف توسعه فرهنگ مهارت‌آموزی، ایجاد اشتغال از طریق توانمندسازی نیروهای انسانی و تربیت نیروی کار ماهر و متخصص در دستور کار اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان مازندران است.

سرپرست اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان مازندران در پایان گفت: سربازان نیروهای مسلح شامل؛ ارتش، سپاه و نیروی انتظامی  در 22 شهر این استان آموزش های مهارتی را فرا می گیرند و طبق برنامه زمان بندی شده هجدم مرداد ماه آخرین مهلت معرفی افراد آموزش دیده به واحد آزمون می باشد که اولین مرحله آزمون سال 97 در بیست و هفتم مرداد ماه از آموزش دیدگان به عمل خواهد آمد و پس از قبولی در آزمون های کتبی و عملی گواهینامه مهارت به آنان اعطاء خواهد شد.

همچنین لازم به ذکر است، در این مدت بیشترین آموزش دیده در رشته کارآفرینی و آموزش کسب و کار بوده است.


تاریخ درج خبر : سه شنبه ٢٢ خرداد ١٣٩٧ | ساعت درج خبر : ١٢:٠٢ | تعداد نمایش خبر : 2263

صفحه اصلي|معرفي سازمان|پست الكترونيكي|تربيت مربي|منشور اخلاقي سازمان|English
بازديدکنندگان اين صفحه: 13655052 | بازديدکنندگان امروز: 20212 | کل بازديدکنندگان: 103348307 | بازديدکنندگان آنلاين: 26 | زمان بارگزاري صفحه: 0.4200 ثانيه