" سال 1398 ؛ رونق تولید "                                      

صفحه اصلي|پست الكترونيكي|منشور اخلاقي سازمان|English|حفظ حریم شخصی|توافق سطح خدمات
جستجوي پيشرفتهجستجو در وب
? اخبار > اجرای طرح توانمندسازی زنان سرپرست خانوار در سکونت‌گاه های غیررسمی باید در چرخه‌ای اتفاق بیفتد که منجر به ارتقای معیشت شود


نسخه چاپي  ارسال به دوست

دکتر پاک سرشت در ویدئو کنفرانس مشترک بین سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، وزارت کشور، معاونت امور زنان ریاست جمهوری و بخش خصوصی؛
اجرای طرح توانمندسازی زنان سرپرست خانوار در سکونت‌گاه های غیررسمی باید در چرخه‌ای اتفاق بیفتد که منجر به ارتقای معیشت شود

معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در ویدئو کنفرانس مشترک بین سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، وزارت کشور، معاونت امور زنان ریاست جمهوری و بخش خصوصی گفت: اجرای طرح توانمندسازی زنان سرپرست خانوار در سکونت‌گاه های غیررسمی باید در چرخه‌ای اتفاق بیفتد که منجر به ارتقای معیشت شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، نشست مذکور به منظور اجرای نمودن طرح توانمندسازی بانوان در سکونت گاه های غیر رسمی با حضور دکتر سلیمان پاک سرشت، معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان، دکتر سوسن باستانی، معاون بررسی های راهبردی معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری، محمدرضا نعیمی، نماینده وزارت کشور، دکتر مصطفوی، مدیر مؤسسه خصوصی کاردوک، علیرضا حاتم زاده، معاون آموزش سازمان، مدیران کل، معاونان آموزش و اداری پشتیبانی استان ها، مدیران امور زنان و خانواده استانداری ها، نمایندگان دفاتر تسهیلگری وزارت کشور در استان و مسئولان پیگیری کننده اجرایی استانی و ملی تفاهم نامه مذکور ، بیست و سوم دی ماه جاری در محل این سازمان برگزار شد.

دکتر پاک سرشت در نشست مذکور با بیان اینکه امروز در مرحله آغازین اجرای طرح توانمندسازی زنان در سکونت گاه های غیر رسمی هستیم، اظهار امیدواری کرد: اجرای این طرح با همکاری، حمایت و همدلی که بین شرکای این پروژه وجود دارد به نحو احسن انجام شود.

رئیس سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور با اشاره به سخنان دکتر معصومه ابتکار، معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در خصوص استفاده از تجربیات موفق و نگاه بین بخشی و ایجاد اشتغال  برای زنان سرپرست خانوار در سکونت گاه های غیر رسمی در اجرای این طرح،  گفت: در طراحی طرح توانمندسازی بانوان در سکونت گاه های غیر رسمی به این موارد مهم توجه شده است.

وی افزود: در گام آغازین، در حال آزمایش یک مدل همکاری در راستای اجرای تفاهم نامه همکاری مشترک چند جانبه بین وزارت کشور، سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و بخش خصوصی هستیم و این مرحله اهمیت بسیاری دارد.

دکتر پاک سرشت گفت:  اجرای موفق طرح توانمندسازی زنان سرپرست خانوار در سکونت گاه های غیر رسمی با همکاری و هماهنگی و هم افزایی تمام شرکای این طرح امکان پذیر است.

رئیس سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور گفت: در اجرای طرح مذکور، علاوه بر آموزش، با نیازسنجی، نیازهای آموزشی مرتبط با فرصت های اشتغال شناسایی می شوند و  در ادامه مسئولیت بازسازی و به روزرسانی آموزش‌ها را دنبال می‌کنیم.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: اجرای طرح توانمندسازی زنان سرپرست خانوار در سکونت گاه های غیر رسمی، کار جهادی و هماهنگ بدون فوت وقت و انرژی و سرمایه را می‌طلبد.

وی گفت: این طرح، تجربه‌ای در همکاری با سایر دستگاه‌های دولتی و خصوصی است که باید برای سایر گروه ‌های هدف سازمان نیز استفاده شود.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور تأکید کرد: اجرای طرح توانمندسازی زنان سرپرست خانوار در سکونت‌گاه های غیررسمی باید در چرخه‌ای اتفاق بیفتد که منجر به ارتقای معیشت شود.

وی افزود:  در کنار دستاوردهای طرح مذکور، گزارش مستندی از این نوع همکاری توانمندسازی اجتماعی و مهارتی و مداخله کامل اجتماعی به عنوان دستاورد مدل همکاری تهیه شود.

دکتر سوسن باستانی، معاون بررسی های راهبردی  معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری در نشست مذکور گفت: در اجرای این طرح، علاوه بر اینکه کاری بین بخشی است، سعی شده  ارتباط بین وظایفی که در شورای  اجتماعی کشور بر عهده همه دستگاه ها مجری است، برقرار شود.

 وی در ادامه اظهار امیدواری کرد که با برنامه هایی که در اجرای این طرح از طریق هم افزایی اجرا خواهد شد،  در 4 سال آینده، زنان سرپرست خانوار شرایط بهتری را برای معیشت و اشتغال نسبت به گذشته داشته باشند.  

براساس این گزارش، نشست مذکور در راستای اجرائی نمودن تفاهم نامه همکاری مشترک بین وزارت کشور، سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری به منظور بررسی مشکلات و چالش های احتمالی پیش رو برای اجرایی نمودن این تفاهم نامه برگزار شد.


تاریخ درج خبر : دوشنبه ٢٤ دی ١٣٩٧ | ساعت درج خبر : ٠٨:٥٣ | تعداد نمایش خبر : 609

صفحه اصلي|معرفي سازمان|پست الكترونيكي|تربيت مربي|منشور اخلاقي سازمان|English
بازديدکنندگان اين صفحه:7434501|بازديدکنندگان امروز:19861|کل بازديدکنندگان:106738053|بازديدکنندگان آنلاين:17|زمان بارگزاري صفحه:0.3930ثانيه