" سال 1398 ؛ رونق تولید "                                      

صفحه اصلي|پست الكترونيكي|منشور اخلاقي سازمان|English|حفظ حریم شخصی|توافق سطح خدمات
جستجوي پيشرفتهجستجو در وب
? اخبار > گزارش سفر وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در همراهی معاون اول رئیس جمهوری به استان هرمزگان


نسخه چاپي  ارسال به دوست


گزارش سفر وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در همراهی معاون اول رئیس جمهوری به استان هرمزگان

 

دکتر سلیمان پاک سرشت، معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سفر هیأت دولت به استان هرمزگان در افتتاح پروژه های سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، دکتر محمد شریعتمداری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی را همراهی کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، افتتاح مجتمع آموزشی فنی و حرفه ای تدبیر استان هرمزگان، سخنرانی در آیین افتتاح این مجتمع آموزشی در جمع خبرنگاران، سخنرانی در حاشیه افتتاح مجتمع آموزشی فنی و حرفه ای تدبیر، نشست با هیأت رئیسه اتاق تعاون و اتحادیه های تعاونگران استان هرمزگان، بازدید از آموزشگاه فنی و حرفه ای آزاد رشمون (ویژه بیماران خاص) از برنامه های وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به همراه رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور نوزدهم آذرماه جاری در استان هرمزگان بود.

 

افتتاح مجتمع آموزشی فنی و حرفه ای  « تدبیر » استان هرمزگان

 

مجتمع آموزشی فنی و حرفه ای تدبیر استان هرمزگان با حضور دکتر شریعتمداری،  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و دکتر پاک سرشت، معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور افتتاح شد.

 این مجتمع در 5 طبقه در زمینه بهداشت ایمنی، فناوری اطلاعات، حسابداری و دوره های کارآفرینی فعالیت دارد.

مجتمع آموزشی تدبیر با 13 کارگاه،  2 شعبه و 6 دپارتمان تخصصی آموزشی، در هر فصل ظرفیت آموزش 300 نفر را به طور همزمان در رشته های مختلف دارد و سالانه بیش از یک هزار و 500 نفر در این مجتمع در رشته های مختلف آموزش دیده و بیش از 30 درصد آن ها نیز وارد بازار کار و کارآفرینی می شوند.

 راه اندازی دوره مهارتی روش های فناوری انرژی نوین در مجتمع آموزشی تدبیر برای نخستین بار در استان هرمزگان نیز در دست اقدام است و تا پایان سال این دوره مهارتی برگزار می شود.

این مجتمع 4 سال متوالی رتبه اول استان و سوم کشوری را کسب کرده است و از زمان شروع به کار؛ سال 83 تاکنون هیچ تسهیلاتی برای راه اندازی، توسعه و گسترش این مجتمع از بانک ها و خیرین دریافت نشده است.

 

بازدید از آموزشگاه فنی و حرفه ای آزاد « رشمون » ویژه بیماران خاص

 

محمد شریعتمداری ، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به همراه سلیمان پاک سرشت،  معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور از آموزشگاه فنی و حرفه ای آزاد رشمون (ویژه بیماران خاص) واقع در محله زیبا شهر بندرعباس بازدید کرد.

در این آموزشگاه، انواع لباس فرم اداری، مانتوهای بیمارستانی، انواع لباس های یکبار مصرف، انواع کیف زنانه، چرم طبیعی و مصنوعی دست دوز، سفارش هدایای اداری، پکیج های چرم، ساخت تابلو وشکل های زینتی با صدف تهیه می شود و آموزش های برای بیماران خاص رایگان است.

نشست شورای هماهنگی مدیران دستگاه های زیر مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان هرمزگان بخش پایانی برنامه  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در بندرعباس بود.

 

دکتر شریعتمداری : ایجاد اشتغال در هرمزگان با استفاده از ظرفیت‌های صنایع مستقر در این استان

 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حاشیه افتتاح مجتمع آموزش فنی و حرفه‌ای تدبیر با تأکید بر ایجاد اشتغال در هرمزگان با استفاده از ظرفیت‌های صنایع مستقر در این استان گفت: هرمزگان از جوانان خوبی برخوردار است، اما تلاش کافی برای مهارت‌افزایی این قشر انجام نشده است و همه تلاشمان این است که در فرصت باقی‌مانده از عمر دولت تدبیر و امید، قدم‌های موثری در حوزه مهارت‌افزایی برداریم.

وی اظهار کرد: در این مجتمع آموزش فنی و حرفه‌ای قرار است سالانه یک‌هزار و 500 نفر در قالب دو هزار ساعت، آموزش‌های لازم را فرا بگیرند.

دکتر شریعتمداری در ادامه افزود: با توجه به نیاز مبرم قشر تحصیلکرده استان هرمزگان به امر مهم اشتغال، افتتاح این مجتمع، زمینه ایجاد اشتغال به‌عنوان یکی از نیازمندی‌های استان هرمزگان را بیش از پیش فراهم می‌کند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: استان هرمزگان علاوه بر نقش منطقه‌ای و ملی و به دلیل قرار گرفتن در کنار دریا و دسترسی به آبراهه‌های جهانی، نقش بین‌المللی ایفا می‌کند.

شریعتمداری گفت: در استان هرمزگان و ادامه مسیر در تنگه هرمز به سمت شرق هرمزگان و منطقه بزرگ توسعه مکران، به طور طبیعی، ظرفیت‌های تولیدی مختلفی را در این منطقه بوجود آورده‌اند.

وی در ادامه گفت: ظرفیت های بسیار خوب صنایع مستقر در استان هرمزگان فرصت خوبی را برای اشتغال نیروهای محلی و بومی فراهم کرده است.

مجتمع آموزشی تدبیر، سالیان گذشته در اختیار آموزش فنی و حرفه‌ای بود که پس از گذشت 6 سال بلااستفاده بودن این ساختمان، با هزینه 500 میلیون تومان در قالب ماده ۲۷ به بخش خصوصی واگذار شد.

 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی : طرح های فنی و مهارتی به بخش غیردولتی واگذار می شود

 

وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی در آیین افتتاح مجتمع آموزشی فنی و حرفه ای تدبیر بندرعباس در جمع خبرنگاران گفت: طرح های فنی و مهارتی به بخش غیردولتی واگذار می شود.

شریعتمداری گفت: دولت با روش های جدید آموزشی به دنبال واگذاری برخی از طرح های فنی و مهارتی به بخش های غیردولتی است.

وی افزود: دولت با استفاده از امکانات و فضای آموزشی و با سرمایه گذاری و بازسازی مجدد، این ظرفیت ها را در اختیار بخش خصوصی قرار می دهد و با این روش یک ظرفیت جدید به ظرفیت های خدماتی و تولیدی اضافه می شود.

شریعتمداری با اشاره به افتتاح ساختمان مجتمع فنی و حرفه ای تدبیر بندرعباس گفت: این ساختمان از جمله طرح هایی است که با سرمایه گذاری بخش خصوصی و با 200 هزار ساعت خدمات آموزشی در حوزه مهارت افزایی و اشتغال قدم برداشته است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: نقش مشارکتی بخش های دولتی و غیر دولتی استان هرمزگان در حوزه مهارت افزایی و ایجاد بازار کار برای جوانان بسیار تعیین کننده است.

 شریعتمداری اظهار داشت: استان هرمزگان به علت وجود ظرفیت های طبیعی دریایی می تواند در ارایه نقش منطقه ای و ملی واحدهای تولیدی اثرگذار باشد.

وی به وجود صنایع اقتصادی مستقر در غرب هرمزگان اشاره کرد و یاد آور شد: این ظرفیت ها هر چند فرصت مناسبی برای بکارگیری نیروهای بومی و محلی است اما در حوزه مهارت افزایی تلاش های خوبی صورت نگرفته است.

شریعتمداری اظهار امیدواری کرد: مرکزهای آموزش فنی و حرفه ای در تربیت کادر فنی و هنرجوهای بومی این استان در حوزه مهارت افزایی قدم های موثرتری بردارند.

 

در نشست با هیأت رئیسه اتاق تعاون و اتحادیه های تعاونگران استان هرمزگان تأکید شد:

سهم تعاونی ها در واگذاری طرح های دولتی مشخص شود

 

شریعتمداری در نشست با هیأت رئیسه اتاق تعاون و اتحادیه های تعاونگران استان هرمزگان گفت: در واگذاری طرح های دولتی به غیردولتی نیز باید سهم تعاونی ها تفکیک و مشخص شود، زیرا تعاونی ها کمک کننده اقتصاد کشور هستند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه بر افزایش مهارت افزایی و استفاده از مرکزهای آموزشی فنی و حرفه ای برای تعاونی ها در استان ها تأکید کرد.

شریعتمداری در پایان گفت: مهارت افزایی و نظارت بر تعاونی ها امری بسیار ضروری است و  باید تلاش کنیم، فعالیت تعاونی ها در عرصه تولید، کارآفرینی و توزیع گسترش پیدا کند.


تاریخ درج خبر : چهارشنبه ٢١ آذر ١٣٩٧ | ساعت درج خبر : ١٠:٢٩ | تعداد نمایش خبر : 906

صفحه اصلي|معرفي سازمان|پست الكترونيكي|تربيت مربي|منشور اخلاقي سازمان|English
بازديدکنندگان اين صفحه:7434483|بازديدکنندگان امروز:19700|کل بازديدکنندگان:106737892|بازديدکنندگان آنلاين:22|زمان بارگزاري صفحه:0.3990ثانيه