" حمایت از کالای ایرانی "                       

صفحه اصلي|پست الكترونيكي|منشور اخلاقي سازمان|English
جستجوي پيشرفته جستجو در وب
? اخبار > ضرورت توجه به کسب مهارت دانش آموزان به عنوان یک اصل


نسخه چاپي  ارسال به دوست

در همایش تولید محتوای الکترونیکی طرح ایران مهارت مطرح شد:
ضرورت توجه به کسب مهارت دانش آموزان به عنوان یک اصل

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران در همایش تولید محتوای الکترونیکی بیان داشت: کسب مهارت برای دانش آموزان را باید به عنوان یک اصل و نه به عنوان یک فوق برنامه در نظر گرفته شود .

به گزارش روابط عمومی آموزش فنی و حرفه ای استان تهران، مجید طهرانیان با اشاره به طرح پودمان آموزشي در حوزه اوقات فراغت با عنوان" طرح ايران مهارت"، تصریح کرد: طرح پودمان آموزشی ایران مهارت در 500 پودمان آموزشی تدوین شده و سازمان آموزش فنی و حرفه ای به عنوان تنها سازمانی که در این حوزه دارای ایده برتر می باشد توسط سازمان ملی جوانان انتخاب و مورد تقدیر قرار گرفته است.

وی دارای بودن هویت رسمی طرح ایران مهارت را از ویژگی مهم این طرح عنوان کرد و افزود: استانداردهای آموزشی طراحی شده آموزش های فنی و حرفه ای پاسخگوی سنین نوجوانی نمی باشد از این رو اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران با مشارکت آموزشگاه های فنی و حرفه ای آزاد تهران اقدام به راه اندازی این طرح و تعریف استانداردهای کوتاه آموزشی کرده است.

به گفته مشاور ریاست سازمان در امور مشارکت های مردمی زمان آموزش های تئوری گذشته است و این گونه آموزش ها به تنهایی نیاز دانش آموزان را برطرف نمی کند.

مدیرکل استان تهران با نفی تکروی و فعالیت های منفعت طلبانه فردی در هر پروژه ای، اذعان داشت: موفقیت های بزرگ با کمک و همکاری همه به دست می آید و مهم‌ترین عامل توسعه در هر پروژه، ابزار، فناوری و پول نیست، بلکه شاخص‌ترین محور، نیروی انسانی است که اتحاد و همکاری این نیروها می‌تواند پیشرفت را سریعتر محقق نماید.

طهرانیان پیشرفت و موفقیت این طرح را در گرو هماهنگی و همدلی مشترک چند دستگاه بیان داشت و گفت: موسسات کارآموزی آزاد همگام با دولت از وظایف مهمی برخوردارند که زمان در آن نقش بسیار مهمی را ایفا می نماید.

وی از تکامل طرح ایران مهارت در آینده خبر داد و خاطرنشان ساخت: اجرای هر طرح از لایه های زیادی برخوردار است و طرح ایران مهارت با گروه برنامه ریزی درسی که یک گروه بسیار تخصصی در راستای ارائه آموزش های متناسب با نیاز بازار کار می باشد وصل می شود.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران، اظهار داشت: در عصر حاضر باید پذیرفت كه آموزش الكترونیكی یك ضرورت محسوب می شود، چرا كه این روش بسیاری از محدودیت های معمول در آموزش های فیزیكی را حذف كرده و شرایط و محیطی ایده آلی را برای انتقال اطلاعات آموزشی را فراهم نموده است.

طهرانیان با تأکید بر تولید محتوای الکترونیکی طرح ایران مهارت، بیان داشت: آموزش های الكترونیكی مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است چرا كه اگر فردی به هر نحوی امکان حضور در کلاس های درسی معمولی را نداشتهد باشد، می تواند از این شكل آموزش بهره ببرد. 

در ادامه مدیرکل دفتر توسعه فناوری های نوین آموزشی ولید محتوای الکترونیکی را نقطه عطف آموزش های مهارتی با روش های نوین آموزشی دانست و گفت: اتفاقات بزرگی در سیستم آموزشی کشورهای پیشرفته ایجاد شده است و چنانچه آموزش های مهارتی فنی و حرفه ای با نظام آموزشی دنیا همراه نشود از دور آموزش ها خارج و حذف خواهد شد.

آرش بهرامی با اشاره به تغییر رویکرد سازمان آموزش فنی و حرفه ای در ارائه آموزش های مهارتی، تصریح کرد: سازمان با ایجاد بسترهای لازم و ایجاد ارتباط بین آموزشگاه های فنی و حرفه ای آزاد و سایر دستگاه ها در همگام شدن با تکنولوژی در ارائه آموزش های مهارتی تلاش می نماید. 

شایان ذکر است در پایان این همایش پانل تخصصی با حضور مجید طهرانیان مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران، آرش بهرامی مدیرکل دفتر توسعه فناوری های نوین آموزشی، علی عبدالعالی مشاور ریاست سازمان و علوی مدیرکل ارزش افزوده شرکت همراه اول برگزار شد.


تاریخ درج خبر : دوشنبه ٢٩ خرداد ١٣٩٦ | ساعت درج خبر : ٠٩:١٧ | تعداد نمایش خبر : 2225

صفحه اصلي|معرفي سازمان|پست الكترونيكي|تربيت مربي|منشور اخلاقي سازمان|English
بازديدکنندگان اين صفحه: 20940543 | بازديدکنندگان امروز: 31435 | کل بازديدکنندگان: 94812163 | بازديدکنندگان آنلاين: 40 | زمان بارگزاري صفحه: 0.3970 ثانيه