نسخه چاپي ارسال به دوست

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور:
بازنگری در سر فصل های آموزشی ضرورت اجتناب ناپذیر آموزش و پرورش است

علی اوسط هاشمی، معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در دیدار با محسن حاجی میرزایی، وزیر آموزش و پرورش، بر بازنگری در سرفصل های آموزشی همسو با جهت گیری های اخیر دولت و برنامه ریزان به عنوان یک ضرورت اجتناب ناپذیر تأکید کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، علی اوسط هاشمی، معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این دیدار که با هدف بررسی راهکارهای توسعه تعامل دو طرف برگزار شد، گفت: برای هم افزایی در مسیر توانمندسازی جوانان جامعه باید به یک گروه کاری مشترک و فعال بیندیشیم.


تغییر نگاه دانش آموزان به ارزش مهارت و بازار کار ضروری است

وی افزود: دانش آموزان به ویژه در رشته های کار و دانش به گونه ای باید تربیت شوند که علاوه بر استعداد خود، از نیازهای بازار کار نیز مطلع باشند زیرا شناخت از تقاضای بازار یک ضرورت است .  هاشمی با اشاره به استاندارد آموزش، صلاحیت حرفه ای و سنجش مهارت،  اعتبار گواهینامه مهارت و تربیت مربی به عنوان عناصر اصلی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور گفت: این عناصر نقش اثرگذار و بسزایی در اعتبارزایی و کیفیت بخشی آموزش های مهارتی دارد.

معاون وزیر کار خاطر نشان کرد: با همکاری آموزش و پرورش می توان سطح المپیاد مهارتی کار دانش را به گونه ای ارتقا بخشید که راهیابی به مسابقات آسیایی و جهانی تسهیل و موجب تشویق دانش آموزان و جلب توجه آنان به ارزش مهارت شود.

 

وزیر آموزش و پرورش:

50 درصد ظرفیت آموزش و پرورش به رشته های مهارتی اختصاص داده می شود

در ادامه محسن حاجی میرزایی، وزیر آموزش و پرورش، یکی از اولویت های اصلی وزارت آموزش و پرورش را آشنایی گروه های نظری با یک مهارت قبل از پایان تحصیلات  دانست و گفت: در هدایت تحصیلی دانش آموزان مقطع متوسطه  نیاز به همفکری و تربیت عوامل موثر در دو دستگاه داریم.

حاجی میرزایی افزود: در حال حاضر 36 درصد ظرفیت آموزش و پرورش به رشته های مهارتی تغییر داده شده و در آینده ای نزدیک این رقم  تا 50 درصد خواهد رسید.

وزیر آموزش و پرورش تأکید کرد: ادغام آموزش های فنی و حرفه ای با کار و دانش از رویکردهای وزارت آموزش و پرورش است.

حاجی میرزایی تصریح کرد: برپایی اردوهای مهارتی برای کمک به تغییر نگاه اولیا و دانش آموزان ضروری است.  وی افزود: تدوین نظام جامع مهارت در دست اقدام است.


تاریخ درج خبر : يکشنبه ١٣ بهمن ١٣٩٨ | ساعت درج خبر : ٠٩:٥٦ | تعداد نمایش خبر : 3746
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: