نسخه چاپي ارسال به دوست


تیم های امدادی مهارتی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در خدمت سیل زدگان سیستان و بلوچستان

تیم های امدادی مهارتی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور از نخستین روزهای وقوع سیل به کمک هموطنان مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان شتافتند.

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، در راستای بهره گیری از ظرفیت مهارتی و تجهیزات سازمان برای امداد رسانی به مناطق سیل زده، از سوی ستاد مدیریت حوادث بحران سازمان، تیم های امدادی و تعمیراتی در قالب تعمیر لوازم خانگی، جوشکاری، تأسیسات و مکانیک خودرو، تعمیر موتورها و پمپ چاه های کشاورزی به مناطق سیل زده اعزام شد.

بنا براین گزارش، جمع آوری و توزیع اقلام مورد نیاز هم وطنان سیل زده از طریق خیرین در شهرستان های چابهار و نیک شهر وکنارک در نخستین روزهای وقوع سیل و ارسال به منطقه، اعزام همکاران و مربیان شهرستان های حادثه دیده به منظور امدادرسانی به سیل زدگان نیز توسط کارکنان اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان سیستان و بلوچستان انجام شد.

همچنین 3 مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان های چابهار، نیک شهر و کنارک به قرارگاه مرکزی امدادرسانی اختصاص داده شدند.

طبق این گزارش،  بخشی از کمک های غیر نقدی کارکنان سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در دو بخش دولتی و خصوصی نیز شامل: آب معدنی، به تعداد 21 هزار بسته آب معدنی (یک ونیم لیتری) و چهار کامیونت شامل: دوغ، پنیر، کشک، نان، آب میوه، حلوا شکری، پوشاک، برنج، روغن، خرما، انواع کنسرو، تن ماهی،10 هزار تخته پتو، دوکامیونت پوشاک، لوازم شوینده و بهداشتی و شیر خشک به مناطق سیل زده ارسال شده است.

این گزارش می افزاید: پخت روزانه 1200 پرس غذای گرم و توزیع در بین هم وطنان سیل زده و جمع آوری مبلغ دو میلیارد ریال کمک نقدی توسط همکاران سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، بخشی دیگر از اقدامات این سازمان بوده است.

بر اساس دستور علی اوسط هاشمی، رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، ارائه خدمات فنی به هم وطنان سیل زده ادامه خواهد داشت.


تاریخ درج خبر : شنبه ١٢ بهمن ١٣٩٨ | ساعت درج خبر : ١١:١٤ | تعداد نمایش خبر : 3472
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: