نسخه چاپي ارسال به دوست

علی اوسط هاشمی:
«دپارتمان های تخصصی بندری، دریایی، صیادی و روستایی» در استان سیستان و بلوچستان راه اندازی می شود

علی اوسط هاشمی، معاون وزیر تعاون و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در مصاحبه با خبرگزاری صدا و سیما، از راه اندازی دپارتمان های مهارتی تخصصی دریایی و روستایی در استان سیستان و بلوچستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان سیستان و بلوچستان، هاشمی، فعالیت های مهارتی استان را مثبت ارزیابی کرد و گفت: استان سیستان و بلوچستان به واسطه نوع نگاه و پرداختن به مهارت در جایگاه خوبی قرار دارد.

وی افزود: استان سیستان و بلوچستان اولین استان کشور است که «سند جامع مهارت آموزی» دارد و  این
می تواند فرصتی مغتنم  برای شورای مهارت استان باشد و زمینه بسیاری از تغییرات مطلوب در زمینه مهارت را در استان سیستان و بلوچستان فراهم کند.

معاون وزیر کار گفت: نوع نگاه ما به مهارت باید تغییر کند تا بتوانیم نگاه جامعه را به ارزش مهارت آموزی تغییر دهیم.

رئیس سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور با اشاره به ضرورت راه اندازی «دپارتمان دریایی» در استان سیستان و بلوچستان، تصریح کرد: دپارتمان های بندری و صیادی و تفریحی با توجه به ظرفیت های منطقه از نیازمندی های استان سیستان و بلوچستان است و  به دنبال این هستیم که از طریق راه اندازی آن ها از ظرفیت های استانی استفاده بهینه شود.

هاشمی افزود: باتوجه به اینکه ۵۱ درصد جمعیت استان را روستائیان تشکیل می دهند، «دپارتمان تخصصی روستایی» با رویکرد بازگشت معکوس افراد از شهر به روستا نیز با تحقق راه اندازی دپارتمان های بندری و صیادی و تفریحی راه اندازی خواهد شد.

این گزارش می افزاید: رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با اشاره به ظرفیت های استان برای برگزاری المپیاد فنون و علوم سنگ های قیمتی گفت: علاقه مندان به شرکت در المپیادهای جهانی فنون و علوم سنگ های قیمتی باید به استان سیستان و بلوچستان مراجعه کنند.

 


تاریخ درج خبر : شنبه ٢١ دی ١٣٩٨ | ساعت درج خبر : ١٤:٢٨ | تعداد نمایش خبر : 2034
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: