نسخه چاپي ارسال به دوست

معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور خبر داد:
توافق سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با شرکت هاکوپیان برای طراحی برند اقوام ایرانی

 

معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور در بازدید از کارگاه طراحی دوخت حضرت زینب کبری واقع در حاشیه شهر زاهدان از توافق سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور با شرکت هاکوپیان برای طراحی برند اقوام ایرانی خبر داد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان سیستان و بلوچستان، علی اوسط هاشمی معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور دربازدید از کارگاه طراحی دوخت حضرت زینب کبری واقع در حاشیه شهر زاهدان برانطباق توانمندی و مهارت کارآموزان با مطالبات بازار تاکید کرد .

هاشمی اظهار داشت: توانمندی و مهارت مهارت آموزان باید به گونه ای منطبق با مطالبات بازار و ایجاد تنوع و خلاقیت و ارج نهادن به ذائقه خریداران باشد چرا که این مهم به کارآموزان کمک میکند تا پس از اتمام دوره بتواند در موقعیت مستقل برای خود اشتغال فراهم کند .

وی تقویت این نوع نگاه به مهارت آموزی را بستر ساز احراز شغل عنوان کرد و خواستار تلاش کارآموزان برای مستقل بودن شد .

رئیس سازمان آموزش فنی و حوفه ای کشور بیان داشت: با شرکت هاکوپیان توافق کرده ایم تا برند اقوام ایرانی را برای سازمان فنی و حرفه ای طراحی کند و از این برند برای صادرات لباس اقوام ایرانی و تامین نیاز داخلی کشور به پوشاک استفاده کنیم و در این راستا یکی از پایلوت های آنها را در زاهدان برای لباس سنتی بلوچی و سیستانی قرارخواهیم داد .

گفتنی است کارگاه حضرت زینب کبری با همکاری مرکز سیدالشهدا و سپاه پاسداران در دوشیفت صبح و عصر با ظرفیت اشتغال 50 نفر مشغول فعالیت است .


تاریخ درج خبر : شنبه ٢١ دی ١٣٩٨ | ساعت درج خبر : ٠٨:٣٧ | تعداد نمایش خبر : 2058
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: