نسخه چاپي ارسال به دوست

معاون وزیر تعاون، کارو رفاه اجتماعی در آیین افتتاح دهکده الگویی بوم گردی کشور:
گردشگری در دنیای امروز از حوزه های ارزشمند مهارتی برای رونق اقتصادی است/ سرمایه گذاری بر ظرفیت های استراتژیک استان ها در حوزه مهارتی دنبال می شود

سلیمان پاک سرشت، رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، در آیین افتتاح دهکده الگویی بوم گردی کشور در استان گیلان گردشگری را از حوزه های مهارتی ارزشمند برای رونق فعالیت های اقتصادی عنوان کرد و  از سرمایه گذاری بر ظرفیت های استراتژیک استان ها در حوزه مهارتی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، به نقل از اداره کل استان گیلان، با حضور سلیمان پاک سرشت، رئیس سازمان، ارسلان زارع، استاندار گیلان و جمعی از مسئولان، نخستین دهکده الگویی بوم گردی کشور در استان گیلان با هدف  توسعه گردشگری روستایی و ایجاد و توسعه اشتغال پایدار،در زمینی به مساحت 12 هکتار در شهر رشت، افتتاح شد.

بنا براین گزارش، در این مراسم، پاک سرشت، با اشاره به ضرورت همکاری با سایر دستگاه‌های ذیربط و ائتلاف با آنها برای دستیابی به موفقیت در عرصه مهارت افزایی، گفت: در همه استان های کشور تلاش داریم  بر یک ظرفیت  جدی و استراتژیک آن استان سرمایه گذاری کنیم.

 وی ادامه داد: در این راستا برای تربیت نیروی انسانی در حوزه مربوطه  با همکاری دستگاه های ذیربط اقداماتی آغاز شده است و در استان گیلان به عنوان استانی دارای فرصت توسعه گردشگری و پایبندی به فرهنگ و محیط زیست ، این کار آغاز شد.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، ادامه داد: با توجه به علاقمندی فرهنگی و اجتماعی نسل جوان، و متفاوت بودن نیازهای مهارتی آنان و همچنین توجه به کسب و کارهای مبتنی بر فناوری های جدید، بایستی هم اندیشی مطلوبی بین گردشگری پایبند به محیط زیست و فرهنگ ایجاد کنیم.

پاک سرشت  بیان داشت: دهکده الگویی بوم گردی استان گیلان، در نزدیکی شهر رشت، در راستای توسعه گردشگری روستایی با هدف ایجاد و توسعه اشتغال پایدار، معرفی الگوهای سازگار با محیط زیست در زندگی روستایی، نیازآفرینی با رویکرد بهبود فضای کسب و کارهای روستایی و ارتقای سطح استانداردهای آموزشی در حوزه کشاورزی و گردشگری روستایی با توجه به نیازهای بازار کار افتتاح شده است.

این گزارش می افزاید: در دهکده الگویی بوم گردی علاوه بر آموزش و سنجش صلاحیت حرفه ای متقاضیان در حوزه های کشاورزی و گردشگری روستایی، احیای مشاغل بومی و کهن پیشه ها، برگزاری رویدادها و جشنواره های بومی - محلی در حمایت از مهارت آموختگان مراکز آموزش فنی و حرفه ای، همکاری مشترک با دستگاه های اجرایی و بخش خصوصی در اجرای پروژه های آموزش منجر به اشتغال، ارائه آموزش های تلفیقی با هدف توسعه منابع درآمدی روستاییان، ایجاد فضای مناسب برای حمایت از استارتاپ های حوزه کشاورزی و گردشگری روستایی انجام می شود.

 


تاریخ درج خبر : شنبه ٩ شهريور ١٣٩٨ | ساعت درج خبر : ١٠:٣٩ | تعداد نمایش خبر : 2603
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: