نسخه چاپي ارسال به دوست

در حاشیه برگزاری چهل و پنجمین دوره مسابقات جهانی مهارت - کازان ۲۰۱۹ صورت پذیرفت؛
بررسی محورهای همکاری دو کشور ایران و فدراسیون روسیه در حوزه آموزش های فنی و حرفه ای

 

 

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با معاون وزیر کار و امنیت اجتماعی روسیه و رئیس مسابقات جهانی فدراسیون روسیه دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، در دومین روز از برگزاری چهل و پنجمین دوره مسابقات جهانی مهارت- کازان 2019، سلیمان پاک سرشت، معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با وکولوف، معاون وزیر کار و امنیت اجتماعی روسیه و اورازوف ، رئیس مسابقات جهانی فدراسیون روسیه دیدار و گفتگو کرد.

بنا بر این گزارش، در این دیدار محورهای همکاری دوجانبه در توسعه آموزش های فنی و حرفه ای بین دو کشور بررسی شد و طرفین درخصوص عملیاتی کردن مفاد یادداشت تفاهم کمیسیون اقتصادی مشترک دو کشور گفتگو و تبادل نظر کردند.

در این دیدار رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با قدردانی از میزبانی شایسته کشور روسیه در برگزاری چهل و پنجمین مسابقات جهانی مهارت، تحولات و پیشرفت های چند سال اخیر کشور روسیه در زمینه آموزش های فنی و حرفه ای را مثبت ارزیابی و ابراز امیدواری کرد دو کشور بتوانند در زمینه توسعه این آموزش ها همکاری نزدیک و موثری را آغاز کنند.

این گزارش می افزاید: سلیمان پاک سرشت در تشریح محورهای مورد علاقه جمهوری اسلامی ایران در این همکاری ها، بر مبادله تجربیات در زمینه آموزش مهارت های مرتبط با فناوری های جدید تاکید کرد.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور شکل گیری شورای عالی آموزش و تربیت فنی و حرفه ای و مهارتی را نقطه عطفی در مدیریت مهارت آموزی کشور و اصلاح برنامه ها و فرآیندهای آن برشمرده و تاکید کرد: اصلاح نظام مهارت آموزی از اولویت های اساسی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی است.

وکولوف، معاون وزیر کار و امنیت اجتماعی روسیه ضمن خیرمقدم به کاروان مهارتی جمهوری اسلامی ایران، همکاری های دوجانبه دو سال اخیر دو کشور در محور مسابقات جهانی را مطلوب ارزیابی و ابزار امیدواری کرد: با توجه به روابط مثبت و دوستانه دو کشور، از ظرفیت همکاری مشترک برای توسعه آموزش های فنی و حرفه ای استفاده شود. 

وی موضوع توسعه مهارت های دیجیتال به نسل جوان را در کشور روسیه یک اولویت اساسی دانست و آمادگی کشور روسیه را برای توسعه همکاری ها در زمینه انتقال و سنجش این مهارت ها به کشور ایران اعلام کرد.

اورازوف، رئیس مسابقات جهانی فدراسیون روسیه نیز آمادگی خود را برای انتقال تجربیات کشور روسیه در برگزاری مسابقات ملی و مسابقات جهانی به کشور ایران اعلام کرد.


تاریخ درج خبر : شنبه ٢ شهريور ١٣٩٨ | ساعت درج خبر : ٢٢:١٥ | تعداد نمایش خبر : 2631
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: