نسخه چاپي ارسال به دوست


مشاور وزیر نفت در امور بانوان و خانواده تأکید کرد: ضرورت هم افزایی با سازمان آموزش فنی و حرفه ای در سطح ملی و حرکت به سمت توسعه توانمندسازی مهارتی

مشاور وزیر نفت در امور بانوان و خانواده در بازدید از مراکز خواهران و برادران آموزش فنی و حرفه ای اسلامشهر بر ضرورت هم افزایی با سازمان آموزش فنی و حرفه ای در سطح ملی و حرکت به سمت توسعه توانمندسازی مهارتی تأکید کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، زینب قیصری، توسعه مهارت آموزش در کشور را بسیار ضروری برشمرد و تصریح کرد: آموزشهای فنی و مهارتی با ارتقاء سطح خودباوری و اعتماد به نفس در زنان در توانمندسازی و ورود آنان به بازارکار بسیار موثر است.

مشاور امور بانوان و خانواده سازمان فنی و حرفه ای کشور،  ضمن بازدید از کارگاه های آموزشی مراکز مذکور، بیان داشت: سازمان آموزش فنی و حرفه ای در بخش آموزش بانوان، خصوصاً زنان سرپرست خانوار به منظور ارتقاء اقتصاد خانواده آن ها و رایزنی و تعامل سازنده با نهادها و ارگان های متولی در جهت بهبود فضای کسب و کار معیشتی آنان به طور جدی عمل کرده است.

معصومه پاپی نژاد با اشاره به اهمیت گسترش آموزش های مهارتی و سهم آن در اقتصاد و سبد خانواده، افزود: توسعه فضای کسب و کار خانگی در جهت توسعه فرصت‌های شغلی، گسترش سهم درآمد مشاغل خانگی در اقتصاد خانواده از مهمترین دلایل تلاش برای گسترش رشته های مهارتی متناسب با نیاز بازار کار می باشد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران، ضمن ارائه توضیحاتی در خصوص آموزش های مهارتی ارائه شده در استان تهران، سازمان آموزش فنی و حرفه ای را به عنوان مجموعه عام المنفعه و پیشگام در عرصه مهارت آموزی و متولی آموزش های غیر رسمی حرفه ای با قابلیت های فراوان در تربیت نیروی انسانی ماهر و شکوفایی اقتصاد کشور معرفی کرد.

جواد روانبخش، تصریح کرد: در حال حاضر ۲۹ مجتمع آموزشی دولتی، ۳ هزار آموزشگاه، ۱۲ مرکز مهارت مدیریت آموزشی در دانشگاه‌ها، ۷۳ مرکز جوار کار کارگاهی در صنایع بزرگ و ... در استان تهران به تربیت نیروی انسانی ماهر، متخصص و کارآمد در بخش های مختلف از جمله صنعت، کشاورزی، خدمات، فرهنگ و هنر می پردازند.

شایان ذکر است، مستانه خلیل پور و معصومه مشهدی روسای مراکز آموزش فنی و حرفه ای برادران و خواهران اسلامشهر به ارائه توضیحاتی در خصوص عملکرد آموزشی در مرکز و آموزشگاه های آزاد، اصناف، بنگاه های اقتصادی، صنایع، جوار کارگاه، دانشگاه ها، نحوه برگزاری آزمون های سنجش مهارت و ... پرداختند.

بر اساس این گزارش، در این بازدید رضایی مدیرکل دفتر راهبری آموزش سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور،  حسین زاده مشاور امور بانوان و خانواده  شرکت ملی گاز ، گودرزی مشاور امور بانوان و خانواده شرکت ملی نفت، قنبرپور مشاور امور بانوان و خانواده پژوهشگاه صنعت نفت و بهتویی مشاور امور بانوان و خانواده  آموزش فنی و حرفه ای تهران نیز حضور داشتند.


تاریخ درج خبر : جمعه ٢٠ خرداد ١٤٠١ | ساعت درج خبر : ١٣:٠٤ | تعداد نمایش خبر : 200
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: